Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bu Aileye Fazla Söze Gerek Yok: Maşallah
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bu Aileye Fazla Söze Gerek Yok: Maşallah

Bu Aileye Fazla Söze Gerek Yok: Maşallah
İsmet Sağlam’ın öğrencileri, 2 çocuk sahibi 47 yaşındaki Cüneyt Avlar ve 46 yaşındaki eşi Şebnem Avlar’ın azimleri ve hırsları parmak ısırtıyor.
14.09.2016 / 16:17


Dünya Taekwondo Şampiyonu İsmet Sağlam çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 19 Ekim Tarihi’nde Kıbrıs Girne’de düzenlenecek Avrasya Taekwondo Şampiyonası’na, öğrencileri ile beraber katılacak olan Sağlam, antreman temposunu arttırdı.

Taekwondo’da Türkiye’nin gururu olan Sağlam, yaptığı açıklamada “Bu güne kadar katıldığımız turnuvalarda ülkemize sayısız madalyalar getirdik. Çok şükür çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz. Gerek beslenme programımız gerekse dinlenme sürecimiz yaptığımız antremanlar ile uyum içerisinde. Yaşım 62 ama hala içimde yarışma adına, rekabet adına önlenemez bir iştah var. Yurt dışında Türkiye’yi ve Sarıyer’i temsil etmekten gurur duyuyorum” diye konuştu. 

46 YAŞINDAN SONRA USTA TEKWANDOCU OLDULAR

İsmet Sağlam’ın öğrencileri, 2 çocuk sahibi 47 yaşındaki Cüneyt Avlar ve 46 yaşındaki eşi Şebnem Avlar’ınazimleri ve hırsları ise parmak ısırtıyor. Taekwondoya başlayalı 1 yıl oldu diyen Cüneyt Avlar, bizleri fazlasıyla şaşırtıyor. 1 yıl içinde inanılmaz bir ilerleme gösteren Avlar çifti 29 Ekim’deki Avrasya Taekwondo Şampiyonası’na katılacaklar. Cüneyt Avlar Taekwondo’ya başladıktan 6 ay sonra 10 kilo verdiğini ve yaşam kalitesinin arttığını, her geçen gün kendini biraz daha fazla geliştirdiğini anlatırken, uzun yıllar önce İsmet Sağlam ile tanışmamış olmasını ise kendi açısından talihsizlik olarak görüyor. Şebnem Avlar ise Taekwondo ile çok farklı bir dünyaları olduğunu, programa ve sisteme daima sadık kalarak yalnızca spor amaçlı değil, hedef gözeterek bu sporu yaptıklarını dile getirirken, bizleri oldukça şaşırttı. 

Avlar çiftinin ayrıca iki kızları da İsmet Sağlam’ın öğrencileri. Öykü (14) ve Doğa Avlar (11) Anne ve babalarının izinden giderek Taekwondo sporuna merak sarmışlar. Ailecek Taekwondo yapan Avlar ailesi tabiri-caizse tüm Türkiye’ye örnek olacak bir sporcu aile tablosu sergiliyorlar. Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak gördüklerimiz karşısında fazla yorum yapmaya gerek duymuyor, Avlar ailesini tebrik ederken, tek kelimeyle Allah nazarlardan korusun diyoruz.