Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Gökhan Zeybek Müjdeyi Verdi </br>29 Ekim’de Çifte Bayram Yaşanacak
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gökhan Zeybek Müjdeyi Verdi
29 Ekim’de Çifte Bayram Yaşanacak

Gökhan Zeybek Müjdeyi Verdi </br>29 Ekim’de Çifte Bayram Yaşanacak
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çalışmalarında önemli katkılar sağlayan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Gökan Zeybek ile yeni hizmet binasını gezdik. Zeybek 29 Ekim’de Sarıyer halkının çifte bayram yaşayacağını söyledi.
14.09.2016 / 15:45

Sarıyer’de yaptığı yeniliklerle Sarıyerlilerin gönlünde önemli bir yer elde eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç hizmete doymuyor.

Şükrü Genç başkanlığındaki Sarıyer Belediyesi gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Göreve başladığından bu yana Sarıyer’de büyük değişimlere imza atan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, adeta Sarıyer’i yeniden kurdu.Başkan Genç, Sarıyer Belediyesi sınırları içerisinde görsel ve çevresel kirliliği engelleyen modern, sağlıklı ve temiz bir çevrenin oluşturulması ve tüm çalışanlarıyla birlikte katılımcı, insan odaklı, güvenilir, her yurttaşa eşit hizmet anlayışıyla hizmet sunuyor.Etkin ve verimli projeler hazırlayan ve çözümler üreten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’in değişimi ve gelişimi için gece gündüz hummalı bir çalışma sürdürüyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çalışmalarında önemli katkılar sağlayan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Gökan Zeybek ile yeni hizmet binasını gezdik. Zeybek 29 Ekim’de Sarıyer halkının çifte bayram yaşayacağını söyledi. Çalışmaların bitmesine çok az bir süre kala Zeybek önemli açıklamalar yaptı.Sarıyer’in geleceğini planladıklarını ifade eden Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı Gökan Zeybek, “Dünya Kenti Sarıyer iddiamıza inanarak, bizi görevlendiren, her an desteğini sürdüren Sarıyer Halkı’na minnettarız. Büyük bir sorumluluk duygusu ile Sarıyer Halkının bu güvenini ve desteğini hak etmek, Kökten Değişimi başlatmak, mükemmel bir kalkınma eylemi planlamak ve söz verdiğimiz Sarıyer için Dünya Kenti Sarıyer

sloganı adına çok çalışıyoruz... Sarıyer’in gereksinimleri, sorunları ve çözümlerini; Sürdürülebilir kalkınma için kentsel altyapı, Sosyal politika, eğitim, sağlık, kültür ve spor, Hizmet Sektörü, Turizm ve markalaşma olmak üzere üç temel başlıkta ele aldık.Bu katılımcı, demokratik, yerelden kalkınma sürecini ve ortaya çıkan sonucu hayata geçirmek onurumuzdur.Demokratik yönetim anlayışımız çerçevesinde hazırladığımız plan, Sarıyer’in ‘Kalkınma Anayasası’dır.İlçe düzeyinde yapılan ilk Kalkınma Eylem Planı’na imza attık. Sarıyer’i oluşturan tüm unsurları bir araya getirerek sürdürülebilir kalkınmayı amaçladık. Günü kurtaran yönetim anlayışı yerine Sarıyer’in geleceğini planladık. Bugün Kalkınma Eylem Planı’nda yer alan hedeflerimize uygun olarak çalışmaya devam ediyoruz.” Sözlerini kullandı.Sarıyerlilere, hak ettiği hizmeti tek merkezden vereceklerini ve dünyanın ilk yeşil sertifikalı kamu hizmet binasını kazandıracaklarını belirten Zeybek “Yeni hizmet binamız Uluslararası Breeam sertifikalı, engelsiz ve yenilenebilir enerji sistemleriyle, göz alıcı üzellikte bir de demo parka sahip.Sarıyer Belediyesi 30 yıl sonra inşaat süreci sancılarla geçen Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’ne de kavuşmuştu. .Modernliği ve şıklığı ile göz alıcı bir merkez olan nikah salonu, geniş fuaye ve kokteyl alanına sahip kompleksimizle Sarıyer’in vizyonunu ve değerini arttırmakla birlikte, Sarıyer’e ve dolayısıyla Sarıyerlilerin hizmetine trilyonluk değerde bir alanı da kazandırmış olduk.” İfadesini kullandı...Sözlerine devam eden Mimar Gökan Zeybek “yaşam ve yenilenebilir enerji sistemleri ilişkili cazibe merkezi olma özellikli toplam 86 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip bina kompleksi, Sarıyer Belediyesi tarafınca yapılacak işler de dahil yaklaşık 50 milyon Dolar’ın altında bir bedel ile kullanımına sunulmuş olacak. Sarıyer Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’in İnşaat Mühendisi olması da bu binanın yapımı için bir etken oluşturuyor. Sadece dünyadaki ilk yeşil bina sertifikalı kamu binası olmayacak aynı zamanda kendi elektrik enerjisini rüzgar ve güneş enerjilerinden yararlanarak kendisi üretecek. Zeybek sözlerini “Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’nde, daha iyi iç mekan kalitesi, daha verimli enerji ve su kullanımı, geliştirilmiş ve daha verimli olacak bir çalışma ortamı, arttırılmış gün ışığı alımı ile aydınlatma enerjisinde önemli tasarrufla, çalışma düzeninde üretkenlik artışı, personel ilişkilerinde ve iş hizmet kalitesinde artış, hastalığa yakalanma oranlarında düşüş, kullanım ve işletme maliyetlerinde de önemli düşüşler, altyapı hizmetlerinde minimum düzey, yüzde 9 daha az operasyon maliyeti, yüzde 7,5 binanın değerinde artış olacak.Yeni yapılacak bu hizmet binası tam anlamıyla muhteşem bir donanıma sahip olacak” dedi.