Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Fetö Terör Örgütü </br>Emperyalizmin Köpeğidir
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fetö Terör Örgütü
Emperyalizmin Köpeğidir

Fetö Terör Örgütü </br>Emperyalizmin Köpeğidir
Gazetemize açıklamalarda bulunan Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, “Gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi tamamen milletimize karşı yapılmıştır. Bu olay emperyalizmin ülkemizi dağıtma politikasıdır” dedi.
14.09.2016 / 15:10

Gazetemize açıklamalarda bulunan Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, “Gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi tamamen milletimize karşı yapılmıştır. Bu olay emperyalizmin ülkemizi dağıtma politikasıdır” dedi.

Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, fetö terör örgütü ve bundan sonra yapılması gerekenler hakkında çok önemli paylaşımlarda bulundu. Genç gazetemize yaptığı açıklamada “Gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi tamamen milletimize karşı yapılmıştır. Bu olay emperyalizmin ülkemizi dağıtma politikasıdır. Adeta sevr antlaşması gibi ülkemizi dağıtmaya, yok etmeye odaklanmışlar. Avrupa’daki tek islam ülkesi olan Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef aldılar. Türkiye dolayısıyla İstanbul, Hristiyan ülkelerin hiçbir zaman hazmedemediği bir durum. Ayasofya’nın bulunduğu İstanbul’un bizim olmasını hiçbir zaman kabullenemediler.

Emperyalist ülkeler, Müslüman ülkeleri yok etmek için herşeyi yapıyorlar. Fetö terör örgütü emperyalizmin köpeğidir. Ülkemiz bu alçakların yaptığı hainliklerden ders çıkarmalıdır. Atatürk,laik ve demokratik bir anlayışı ülkemize getirirken en önemli amaç din ve devlet işlerinin birbirlerinden ayrılması olmuştur. Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarını yıkan yapılar fetö terör örgütü gibi oluşumlardır. Mustafa Kemal Atatürk geçmişimizden ders çıkarttığı için din ve devlet işlerini birbirinden ayırmıştır. 8-10 yaşlarında ki gariban çocukları toplayıp okutacağız bahanesiyle ülkeye terörist yetiştirenler, geçmiş zamanda olduğu gibi gelecekte de var olacaktır. Önlem almak ve bu olaylardan ders çıkarmak bizim en önemli görevimiz olmalıdır” dedi.

Sözlerine devam eden Genç “Bundan böyle cemaatlerin hiçbir devlet işine karıştırılmaması lazım. Bütün cemaatler kendilerini güçlü kılmak için devlet içinde yapılanmak isteyebilir. Bu güce ulaştıkları zaman hiç birinin fetö’den farkı kalmaz. Hepsi bu darbe girişimini yapmaya cesaret edebilir. Bundan hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Cemaatler yetiştirdikleri öğrencileri kendilerine biat ettiriyorlar. Belli bir yaşa ve mesleğe geldiklerinde artık o insanlar cemaat için bir silah haline gelebiliyor. Türk milleti olarak bizler artık uyanık olacağız. Vatanımızı, milletimizi ve bayrağımızı çok seviyoruz. Ancak devletimiz artık fetö gibi başka tarikatlara prim vermemesi gerekiyor.

Din eğitimini yalnızca devlet vermelidir. Sunnisi, alevisi hep birlikte çocuklarımızı devlet güvencesinde okutmalıyız. Ülkesini ve milletini seven bir topluluk yaratmak istiyorsak, kişilere bağlı kalmadan kendimizi yalnızca devletimize adamalıyız. Yatılı veya yatısız ismi ne olursa olsun tüm cemaat okulları kapatılmalıdır. Bugün o cemaat iyi olabilir ancak 50 sene sonra başka bir isimle aynı ihaneti tekrar görürüz” diye konuştu. Ali Genç sözlerini “Hepimiz Müslümanız, Müslümanlığımız ile gurur duyuyoruz. Gerekirse kanımızla, canımızla sonuna kadar mücadele ederiz ama Müslümanlığımızı birilerinin insiyatifine de bırakacak değiliz” diyerek noktaladı.