Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 3 Metrelik Boşluğa Düşen Kurbanlık Boğayı İtfaiye Kurtardı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

3 Metrelik Boşluğa Düşen Kurbanlık Boğayı İtfaiye Kurtardı

3 Metrelik Boşluğa Düşen Kurbanlık Boğayı İtfaiye Kurtardı
Sarıyer'de, 650 kilogramlık kurbanlık boğa, konulduğu garajdan 3 metrelik boşluğa düştü. Boğa, itfaiye ekipleri tarafından bir saatte vinç yardımıyla kurtarıldı.
12.09.2016 / 15:22


Sarıyer'de dün saat 20.00 sıralarında Dağevleri Kazım Karabekir Paşa Mahallesi Karanfil Sokakta, 650 kilogramlık kurbanlık boğa, konulduğu garajdan 3 metrelik boşluğa düştü. Boğa, itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saat süren çabaları sonucu, vinç yardımıyla düştüğü yerden kurtarıldı.MAZLUM 3 METREDEN DÜŞTÜ

Akrabalarıyla birlikte, Kurban Bayramı'nda kesmek için bir boğa satın alan Özkan Er, 'Mazlum' adını verdikleri kurbanlığı evinin garajına koydu. Kapatıldığı yerde bir süre sonra huysuzlaşan boğa arka tarafındaki tel çiti yerinden çıkarmasının ardından garaj ile bina arasındaki 3 metrelik boşluğa düştü.İTFAİYE 1 SAATTE KURTARDI

Özkan Er, komşularının da yardımıyla 650 kilogramlık boğayı düştüğü yerden çıkarmaya çalıştı. Tüm çabalara rağmen kurbanlık boğayı kurtaramayan Er, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık bir saat süren çalışmalar sonucunda boğayı halatlarla bağlayıp, vinç yardımıyla düştüğü yerden çıkardı.

Boğanın sahiplerinden Özkan Er, "Getirdik hayvanımızı buraya bağladık. Tellerden havalandırmaya düştü. İtfaiyeler sağ olsun çektiler. Aşağı yukarı 3-4 saattir uğraşıyoruz" dedi.