Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Opr. Dr Cengiz Alp Saldırıyı Kınadı
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Opr. Dr Cengiz Alp Saldırıyı Kınadı

Opr. Dr Cengiz Alp Saldırıyı Kınadı
CHP'nin Sarıyer'de önde gelen isimlerinden Opr. Dr. Cengiz Alp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin ziyareti sırasında, teröristler tarafından konvoyuna düzenlenen saldırı sonrasında, bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı.
26.08.2016 / 09:48


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin ziyareti sırasında, Şavşat ilçesi yakınlarında teröristler tarafından konvoyuna düzenlenen saldırı sonrasında, CHP'nin Önde Gelen İsimlerinden Opr. Dr. Cengiz Alp bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

Cengiz Alp, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Bu alçakça saldırı liderimize yönelik ilk saldırı değil. Onun doğruları söylemesinden, korkmadan demokrasiyi ve cumhuriyeti savunmasından, teröre taviz vermeyen tavrından rahatsız olan odaklar bilsin ki, o eğilip bükülen,kurşundan, roketten, tehditten korkup bildiği yoldan dönen bir lider değildir"
dedi.

Cengiz Alp sözlerine şöyle devam ett. "Bu saldırı liderimizin yaptığı uyarıların, işaret ettiği yanlışların ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Cumhuriyet Halk Partisinin lideri, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu' na yapılan bu alçakça saldırıyı ve bunu planlayanları kınıyoruz. Bu saldırılara ne liderimiz, ne de örgütümüz boyun eğmedi, eğmezde. Bu saldırıyı gerçekleştiren hainlerde, onların işbirlikçisi olan alçaklarda iyi bilsinler ki, Kılıçdaroğlu' na yönelen her saldırıda karşılarında CHP örgütünü ve Türk halkını bulacaklardır. Ülkesinin huzuru, demokrasinin korunması ve halkının hak ettiği şartlarda yaşaması için canını hiçe sayarak çalışan liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu'na ve konvoyda bulunan herkese, şahsım adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, açılan ateşte şehit olan askerimize Allahtan rahmet diliyorum. Yaralı askerlerimiz de acil şifalar diliyorum.." dedi.