Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İşadamına Kızının Öğretmeninden Şantaj
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İşadamına Kızının Öğretmeninden Şantaj

İşadamına Kızının Öğretmeninden Şantaj
İş adamı Abdülkadir Ferahlı, eşinin mayolu fotoğrafıyla kendilerine şantaj yapan kızının Fransızca öğretmenine dava açtı.
25.08.2016 / 10:28


İş adamı Abdülkadir Ferahlı, eşinin mayolu fotoğrafıyla kendilerine şantaj yapan kızının Fransızca öğretmenine dava açtı.

Akdemir Plaza'nın sahibi Feka İnşaat Tam Tur Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Ferahlı, geçtiğimiz yıl kızına Fransızca öğretmek için Z.H. ile anlaştı. Ferahlı'nın Sarıyer'deki evinde yaşamaya başlayan genç öğretmenin 24 Ocak'ta işine son verildi. Eşyalarını toplayarak evden ayrılan Z.H., iddiaya göre Ferahlı ailesine ait fotoğraf albümünü de yanında götürdü.

"EŞİNİZİN BU GÖRÜNTÜSÜ..."

Z.H., yanında götürdüğü fotoğraf albümünü geri vermek için aileden bir miktar para talep etti. Ferahlı ise albümleri geri almayacağını söyleyerek Z.H.'nin şantajına boyun eğmedi. Z.H., bu kez Ferahlı'nın eşine ait özel ve mayolu çekilmiş görüntüsünü göndererek, "Size ait olan ve almadığınız 14 adet fotoğraf albümünü daha fazla saklayamayacağım. Umarım eşinizin bu görüntüsü art niyetli insanların eline geçmez" şeklinde mesaj attı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Mesajın ardından savcılığa başvuran ünlü iş adamı, öğretmenden şikâyetçi oldu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Z.H.'nin ifadesine başvuruldu.

"AMACIM ŞANTAJ YAPMAK DEĞİLDİ"

Genç kadın ifadesinde apar topar işine son verildiğini belirtip, "Amacım onlara şantaj yapmak değildi. Fotoğraf albümlerini eşyalarımın arasında görünce iade etmek istedim. Attığım şantaj mesajı değildi" diyerek kendini savundu. Z.H. hakkında 17 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.