Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sahil Güvenlik Botu Boğaz'da Yük Gemisi ile Çarpıştı! 3 Asker Şehit
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sahil Güvenlik Botu Boğaz'da Yük Gemisi ile Çarpıştı! 3 Asker Şehit

Sahil Güvenlik Botu Boğaz'da Yük Gemisi ile Çarpıştı! 3 Asker Şehit
İstanbul Sarayburnu açıklarında kuru yük gemisiye çarpışması sonucu ters dönen ve batan Sahil Güvenlik botunda görev yapan şehit asker sayısı 3'e yükseldi.
17.08.2016 / 23:30


Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu, sabah saat 08.00 sıralarında Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı. ilk belirlemelerde 1 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı tesbit edilmişti,Botta görevli Sinan Göktaş isimli erin şehit olduğu öğrenildi. Botta yer alan Üsteğmen Ali Rıza Yücel, Astsubay Yavuz Gökhan Şahin, uzman askerler Enver Çetin ve Bülent Demirkaya, erler Ayhan Akgönül ve Mehmet Nuri Karaca'nın ise tedavileri hastanede sürüyordu. Ancak Sahil Güvenlik botundan yaralı kurtarılan 2 asker daha şehit düştü. Şehit sayısı 3'e yükseldi.ACI HABERLER PEŞ PEŞE GELDİ

İlk olarak Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılan ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Er Sinan Göktaş'ın şehit olduğu haberi geldi. Öğleden sonra da Numune Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan ve ardından ambulansla Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'ne sevk edilen Astsubay Yavuz Gökhan Şahin'in şehit haberi ulaştı. Kısa süre sonra da bir kötü haber GATA'dan geldi. GATA'da yoğun bakımda tedavi altına alınan Üsteğmen Rıza Yücel de yaşama tutunamadı. Böylelikle kazada şehit olan askerlerin sayısı 3'e yükseldi.

1'İ AĞIR 3 YARALI ASKER HASTANEDE

Uzman Erbaş Bülent Demirkaya yoğun bakımda, erler Ayhan Akgönül, Nuri Karaca ve Uzman Erbaş Enver Çetin'in hastanedeki tedavileri sürüyor. Yoğun bakımda tedavisi süren Uzman Erbaş Bülent Demirkaya'nın da hayati tehlikesi bulunuyor.

BOTLA ÇARPIŞAN GEMİ, KİREÇBURNU AÇIKLARINDA DEMİRLEDİ

Sarayburnu açıklarında Sahil Güvenlik botu ile çarpışan "Tolunay" isimli Türk yapımı yük gemisi, kazadan sonra Sarıyer Kireçburnu açıklarında demirledi. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bir teknenin eşlik ettiği geminin "Cook Adaları" bandıralı olduğu ve İsrailli bir şirkete kiralandığı öğrenildi.