Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Dehşet Çetesi Kıskıvrak Yakalandı
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dehşet Çetesi Kıskıvrak Yakalandı

Dehşet Çetesi Kıskıvrak Yakalandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Polis helikopterinin de desteğiyle Sultangazi, Şişli, Kadıköy, Kağıthane, Sarıyer, Beykoz ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyerek 13 şüpheliyi gözaltına aldı.
15.07.2016 / 18:35


İstanbul Emniyeti, suç örgütlerine yönelik yaptığı operasyonda 13 şüpheli gözaltına alınırken arama yapılan evlerde 5 tabanca, 1 pompalı tüfek ve 192 mermi ele geçirildi.



İstanbul Emniyeti, suç örgütlerine yönelik yaptığı operasyonda 13 şüpheli gözaltına alınırken arama yapılan evlerde 5 tabanca, 1 pompalı tüfek ve 192 mermi ele geçirildi. Zanlıların İstanbul'da son günlerde gece kulüplerine yapılan ve medyaya da yansıyan pompalı tüfekli baskınların faili olduğu ifade edildi.



İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, G.D.'nin liderliğini yaptığı öne sürülen bir suç örgütüne yönelik fiziki ve teknik takip başlattı. Dedektifler, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Polis helikopterinin de desteğiyle Sultangazi, Şişli, Kadıköy, Kağıthane, Sarıyer ve Beykoz ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyerek aralarında suç örgütü lideri olduğu iddia edilen G.D.'nin de bulunduğu 13 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 5 tabanca, 1 pompalı tüfek ve 192 mermi ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.



GECE KULÜBÜ KURŞUNLAYANLAR GÖZALTINDA

Şüpheliler hakkında 'Suç örgütü kurma ve yönetme', 'Örgüte üye olma', 'Adam öldürme', 'Silahla yaralama', 'Yağma', 'Mala zarar verme', 'Görevli memura mukavemet' suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi. Polis ekipleri 13 şüphelinin Beşiktaş ve Şişli ilçelerinde bulunan 6 ayrı gece kulübünün kurşunlanması olaylarına karıştıklarını da tespit etti.



Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2016 yılı ilk 6 ayında suç örgütlerine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında yakaladığı 443 kişiden 106'sı tutuklandı. Şüphelilerin adreslerinde ise 7 Kalaşnikof marka tüfek, 191 tabanca ve 47 pompalı tüfek elegeçirildi.