Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mehmet Deniz'den Basın Açıklaması
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet Deniz'den Basın Açıklaması

Mehmet Deniz'den Basın Açıklaması
Son günlerde yerel bir gazetede çıkan Belediye de iki müdürün istifası ve bu istifalarının nedenini de CHP’li meclis üyelerine bağlayan haberle ilgili bir basın açıklaması yayınladı
03.07.2016 / 14:38


Sarıyer’de kenetlenmiş bir kadro iş başında

Sarıyer’de yerel bir gazetede çıkan Belediye meclis üyelerimiz ve müdürlerimizle ilgili, Belediyeyi dizayn etmek istiyorlar” ve “Birimler arası sürtüşmeler” gibi müdürlerin istifa ettiği haberler, içerik olarak gerçeği yansıtmamaktadır. Aynı zamanda meclis üyelerimizin iş takipçiliği yapmak için bu dizaynı yapmak istedikleri söylevi CHP Meclis Grup başkanı olarak bilgi vermem gereğini doğurmuştur.

Sarıyer’de gecesini gündüzünü hizmete adamış İlçesi, Belediyesi, Meclis grubu ve birim müdürleri ile kenetlenmiş bir kadro iş başındadır.

Hamdolsun bütün meclis üyelerimiz iş güç sahibidir.

Her birim kendi görev alanında çalışmalarını sürdürmekte, meclis üyelerimizde kendi sorumlulukları gereği icra organı değil, proje üreten, denetleyen anlayışla çalışmalarını yürütmektedirler. CHP Meclis üyeleri Sarıyer’de veya ülkenin başka bir yerinde kendi özel işlerini takip etmezler. Onlar sadece takip edeceği iş vatandaşın ve toplum yararına uygun bulunan vatandaşın işini takip eder, çözüm yollarını ararlar. CHP geleneğinden kültüründen almış oldukları terbiye gereği bunu yapmakla mükelleftirler ve bunu yaparlar.

Bizi üzen bir başka konu da işsiz güçsüz meclis üyeleri tabiri olmuştur. CHP meclis üyelerimizin bu şekilde itibarsızlaştırılması kabul edilemez bir gerçektir. Çünkü aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 23 meclis üyemizin işi de gücü de vardır.Kaldı ki Sarıyer’de 7 yıldır başarılı bir belediye başkanı vardır. Şükrü Genç başkanımız istediği kadro ile çalışması konusunda CHP grubu olarak tam yetkilidir.

Ülkede bir gecede başbakan görevden alındı çıt yok

Asıl içimizi acıtan, Ülkemizin kan gölüne döndüğü vatandaşın can ve mal güvenliği kalmadığı toplum barışının yok olduğu bu günlerde,

Daha dün Ülkenin başbakanı görevden istifa ettirildi. Bir hafta sonra yerine yenisinin atandığı bir ülkede yaşayan basının, bu konularda biraz kalem oynatmasını gerekmez mi? Az yiyerek az giyinerek, yoksul ve mütevazi yaşayabiliriz. Ancak ölerek yaşayamayız.

Ölüyoruz… Öldürülüyoruz… be kardeşim siz nelerle uğraşıyorsunuz…

Zaman zaman Sarıyer siyasetini ve belediyemizi dizayn etmek isteyen bazı yazarlara bu da bizim tavsiyemiz olsun. Bu ülkenin yürekli tarafsız dürüst ve özgür yerel ve genel basına ihtiyacı olduğu gibi siyasetçilere de ihtiyacı vardır.

Saygılarımla,

Mehmet Deniz

CHP Sarıyer İlçe Başkanı