Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ön Yargıları Yok Eden Başkan...
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ön Yargıları Yok Eden Başkan...

Ön Yargıları Yok Eden Başkan...
Cumhuriyet Halk Partisi'ni dinden uzak, islamiyeti benimsemeyen bir topluluk olarak gösterenlerin tezini yıkacak gerçekleri paylaşmamız gerektiği kanısına vardık.
27.06.2016 / 20:56


Cumhuriyet Halk Partisi'ni dinden uzak, islamiyeti benimsemeyen bir topluluk olarak gösterenlerin tezini yıkacak gerçekleri paylaşmamız gerektiği kanısına vardık. Yıllardır belli kesimlerin ısrarla CHP'yi islamiyete karşı bir parti olarak lanse etmesini hepimiz biliriz. Ramazan Ayı'nın gelmesiyle bu algı operasyonu belli çevreler tarafından yeniden servis edildi. Biz de buna istinaden yaşadığımız ilçe de CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'i, bu tezi çürütecek en yakın örnek olarak sizlere sunuyoruz.Bu Fotoğrafa Dikkat...

Bu fotoğraf 3 ay önce gazetemizin genel yayın yönetmeni Emre Güner tarafından telefonla çekildi. Mehmet Deniz, CHP ilçe başkanlığı makamında Kuran-ı Kerim'i hiç ayırmıyor. Fakat fotoğrafta dikkat çeken konu aynı karede hem Kuran-ı Kerim, hem Atatürk'ün hem de Nazım Hikmet'in olması.. Sarıyer CHP İlçe Başkanı din ile devlet işlerini birbirine karıştırmıyor. Bir mozaik şeklinde herkesi kucaklıyor. Ama dinini yaşamaya engel koymuyor. Cuma Namazı kılıyor, Ramazan orucunu tutuyor, zekatını veriyor, bildiğimiz ve bilmediğimiz ihtiyaç sahibi bir çok aileye Allah için destek çıkıyor.. Verdiğimiz bu örnek bizim yaşadığımız ilçenin CHP liderinin islamiyete olan bağıdır.. Peki öyleyse CHP'ye atılan bu İslam düşmanlığı algısı nereden çıkıyor?İşte asıl araştırılıp, üstünde durulması gereken konu bu! Yıllardır iftira politikası ile sağ görüşlü politikacıların kendilerine oy sağlamak için muhafazakar kesime sundukları manifestonun bir parçası mı? Yoksa gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi'nin içine sızan İslam düşmanlarının her geçen zaman, parti içinde var olan güçlerini islamofobi altında birleştirmek istemeleri mi? Bu sorunun cevabını yıllardır arıyoruz! Ancak Sarıyer İlçesi olarak bu konuya eğildiğimizde, tüm inançlara saygıyı ön planda tutan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'in bu algı operasyonunu, amacına ulaşamadan bertaraf ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.