Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER’DE ENGELSİZ PLAJ
Yaban Domuzu Uzun Uğraşlar Sonucu Kurtarıldı
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER’DE ENGELSİZ PLAJ

SARIYER’DE ENGELSİZ PLAJ
Engellilerin yaşamın her alanında olmaları hedefiyle yola çıkılan yaz kampı projesinde, ilk grup bir hafta süreyle Kilyos Sosyal Tesisleri’nde misafir edildi.
17.06.2016 / 10:22


Sarıyer Belediyesi bünyesinde hizmet veren Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOM) tarafından bu yıl 7. si düzenlenen Engelliler Yaz Kampı’na engellilerle birlikte ailelerinin de misafir edilmesi ile toplam 270 kişi katıldı.Engellilerin yaşamın her alanında olmaları hedefiyle yola çıkılan yaz kampı projesinde, ilk grup bir hafta süreyle Kilyos Sosyal Tesisleri’nde misafir edildi. Devam eden kampta ikinci grup katılımcılar, deniz ve güneşin tadını çıkararak sosyal yaşamın içinde olmanın mutluluğunu yaşıyor.Ahşap ve metal düzenekten sonra engellilere plaj sandalyesi

Kilyos sahilinde engellilerin kumsalda rahat gidebilmeleri için ahşap düzenekli yol, denize rahat girebilmeleri içinde yapılan metal paralel düzenekten sonra bu sene de plaj sandalyesi temin edildi. Ahşap düzenekli yolla belirli bir noktaya gelen vatandaşların kronik sorunu kumda tekerlekli sandalye ile gidememekti. Plaj sandalyesi sayesinde bu sorun ortadan kaldırıldı.