Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Ak Parti’den Fetih Çıkarması
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Ak Parti’den Fetih Çıkarması

Sarıyer Ak Parti’den Fetih Çıkarması
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’de resmen gövde gösterisi yaptı. İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın önderliğinde Sarıyer halkından 3 bin kişi fetih şölenine götürüldü.
02.06.2016 / 10:49


İstanbul'un fethinin 563. yıl dönümü kapsamında Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Fetih Şöleni"ne şehir sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

50 OTOBÜS ve 4 BÜYÜK TEKNE İLE 3 BİN KİŞİ…

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı ise Sarıyer’de resmen gövde gösterisi yaptı. İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın önderliğinde Sarıyer halkından 3 bin kişi fetih şölenine götürüldü. Sarıyer’in mahallelerinden kalkan 50 otobüs ve İstinye’den 3, Sarıyer Merkez’den hareket eden 1 büyük tekne ile toplam 3 bin Sarıyerli vatandaş, muhteşem şöleni yerinde izlediler.AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın yolculuk esnasında vatandaşların memnuniyeti için yoğu çaba harcadığı görülürken, ilçe başkan yardımcısı İlhan Bal ve ilçe yöneticisi Şeref Özalp geziye katılan vatandaşlara erzakları elleriyle ikram ettiler. Yine ilçe yönetim kurulu üyelerinden Cenk Laleli, Cem Bay, İhsan Topçu ve Cihan Aydoğdu’da vatandaşlarla bire bir ilgilenerek programın sorunsuz geçmesinde büyük katkı sağladılar. Sarıyer’in her kesiminden bu görkemli şölene katılan Sarıyer halkı, fetih şölenini yerinde izlemeleri için büyük fadakarlıklarda bulunan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a teşekkür ettiler.İstanbul'un Fethi'nin 563. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Fetih Şöleni'ne katılmak isteyenler Yenikapı Miting alanını doldurdu. Şölene 1 milyondan fazla kişinin katıldığı öğrenildi.

MEHTERAN GÖSTERİSİ

Okçular Tekkesi'nde eğitim alanlar, etkinlikler öncesinde performans icra ederken, Okçular Tekkesi’nin tanıtan bir kısa film gösterildi.

Hz. Muhammed ile Sa'd bin Ebu Vakkas arasında ok atmayla ilgili geçen anektod vatandaşlara aktarılırken, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bandosu ve Merasim Takımı ve TSK Mehteran Birliği de birçok marş seslendirdi.

ERDOĞAN KATILANLARI SELAMLADI

Saat 17.00 sularında Yenikapı Miting Alanı tamamen dolarken, Erdoğan ve Yıldırım'ın gelmesiyle kalabalığın coşkusu daha da arttı.

Devlet Marşı ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan platformdan vatandaşları selamladı. İstiklal Marşı, saygı duruşu ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle fetih şöleni başladı.

ÜST DÜZEY GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Zeytinburnu tarafında kurulan 100'e yakın kontrol noktasından geçerek içeri alınanlara Türk bayrağı verilirken, metro, Marmaray, vapur ve otobüslerle miting alanına gelmeye devam edenlere ücretsiz su dağıtımı da yapıldı. Çağrı filminin müziklerinin çalındığını alana girenler sık sık tekbir getirerek ellerindeki bayrakları salladı."YENİDEN DİRİLİŞ YENİDEN YÜKSELİŞ"

İstanbul'un surlarına benzer şekilde tasarlanan ve "dünyanın en büyük 3 boyutlu platformu" olarak tasarlanan gösteri alanında ise Fatih Sultan Mehmet'i at üstünde gösteren bir resim ve "Yeniden Diriliş Yeniden Yükseliş" yazısı yer aldı.