Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mustafa Tok Belgelerle Konuştu
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mustafa Tok Belgelerle Konuştu

Mustafa Tok Belgelerle Konuştu
Sarıyer Belediye Meclisi Mayıs Ayı İlk toplantısı gerçekleşti. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok’un belgelerle açıklama yaptığı mecliste, gergin anlar yaşandı.
03.05.2016 / 14:16


Sarıyer Belediye Meclisi Mayıs Ayı İlk toplantısı gerçekleşti. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok’un belgelerle açıklama yaptığı mecliste, gergin anlar yaşandı.

Toplantıda AK Parti Meclis Üyesi Selçuk Bozkır'ın müdahaleleri ve Gökan Zeybek'in açıklamaları ön plana çıksada, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok'un, AK Partili meclis üyelerinin eleştirilerine belgelerle cevap vermesi gündemdeki yerini aldı. AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Büyük, belediyenin 2015 yılını 11 milyon lira ile kapatmasını eleştirdiği konuya CHP’li Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok'un cevabı gecikmedi. Tok, Sarıyer Belediyesi’nin 2015 yılında kamuya 11 Milyon borç ödediğini bir kez daha deklare etti..MUSTAFA TOK “2009 yılına kadar kamuya tek kuruş borç ödenmemiş”

AK Parti sıralarından gelen eleştirilere cevap vermek için kürsüye çıkan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, yaptığı açıklamada "Sarıyer Belediyesi Sağlık Müdürlüğü önceki yıllarda 12 faaliyet göstermiş, biz göreve başladıktan sonra faaliyet sayısı 88’e çıktı. Bunları kimse gözardı etmesin" diyerek tepkisini dile getirdi. Konuşmasına devam eden Tok “ arkadaşlar bu bütçeye denk bütçe dememek gerçekten haksızlık oluyor. 2009 yılına kadar kamuya bir kuruş borç ödenmemiş. Biz bu belediyeyi aldığımızda eski parayla 140 milyon lira belediyenin borcu vardı. Biz sadece 2015 yılında 11 milyon lira kamu borcu ödedik. Herkesi insaflı olmaya ve adil olmaya davet ediyorum. AK Parti döneminde 2008 yılında Yusuf Tülün’ün harcadığı temsil gideri 8 milyon civarındaydı. Oysa biz bu binayı 12 milyona yaptık. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, eğer İstenseydi o dönem bu binadan iki tane yapılırdı” diye konuştu. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok belgelerle kürsüde konuşma yaparken, AK Parti sıralarından devamlı olarak gelen sataşmalara, meclis başkanı Hüseyin Coşkun, sık sık müdahale etmek zorunda kaldı.