Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BİBEROĞLU: </br>BİZ BU DEVLETİ SOKAKTA BULMADIK
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİBEROĞLU:
BİZ BU DEVLETİ SOKAKTA BULMADIK

BİBEROĞLU: </br>BİZ BU DEVLETİ SOKAKTA BULMADIK
Sarıyer'in önemli siyasetçilerinden AK Partili Başar Biberoğlu, Hükümetin terörle mücadelesini ve kararlılığını değerlendirdi.
22.04.2016 / 09:36


Sarıyer'in önemli siyasetçilerinden AK Partili Başar Biberoğlu, Hükümetin terörle mücadelesini ve kararlılığını değerlendirdi. Biberoğlu "Çözüm sürecinin bir daha bu ülkenin gündemine gelmesi zor" derken, "Silahlı bir örgüt varken çözüm süreci olmaz" ifadesini kullandı. Biberoğlu, terörle mücadele konusunda "Bugün hükümetimiz kararlı. Güneydoğu'da terör bitirilinceye kadar bu mücadele devam edecek. Bugün yaşadığımız sıkıntılı günlere vereceğimiz en büyük cevap birlik ve beraberlik içerisinde olmak, daha çok alışmak, üretim fonksiyonlarımızı artırmaktır. Hem turizmimizi, hem ticaretimizi hem de ihracatımızı artırmak için birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etmemiz lazım" dedi.

"GÜVENLİK VE İSTİKRAR SAĞLANACAKTIR"

Türkiye ile birlikte etrafında yaşanılan olaylarda sivil masum insanlar öldüğünü ifade eden Biberoğlu, bölgenin süper güçlerin, emperyalist güçlerin arenasına dönüştüğünü söyledi. Biberoğlu, "Herkes bölgenin petrollerinden pay alabilmek için bölgeye müdahale ediyor. Terör örgütlerine de dışarıdan ciddi destek geliyor. Bütün bunlara rağmen bu millet güçlü bir millet, bu devlet güçlü bir devlet. Hepsinin altından kalkacaktır. Türkiye Cumhuriyeti şimdiye kadar sivil halkla suçluyu ayırt edebilmek için hassasiyetle davranıyor. Bunun için belki süre uzuyor ama sonunda mutlaka istikrar ve güvenlik oralarda sağlanacaktır. Zaten devletin varlık sebebi insanların mal ve can güvenliğini birinci derecede korumaktır. Onun içinde hükümetimiz ve devletimiz gerekli tedbirleri alıyor. Güvenlik ve istikrara sağlanacaktır" dedi.

"TERÖRDEN KİMSE KAZANMAMIŞTIR"

Seçimlerde ne vaat verildiyse şuanda yüzde 85'inin, reformlar konusunda yüzde 50'sinin hayata geçirildiğini söyleyen Biberoğlu "Türkiye'nin, yoluna daha güçlü daha sürdürülebilir gidebilmesi için mutlaka sivil anayasayı ve diğer yapısal reformları yapmak durumunda. Zaten yaşadığımız sıkıntıların büyük nedenlerinden biri de bu. Milli gelir arttı, Türkiye güçlendi, dünya kriz yaşarken kriz yaşamadı, bir yılda üç seçim yaşamasına rağmen büyümesi devam ediyor. Bundan rahatsız olanlar her şekilde müdahale ediyorlar. Bilhassa terör örgütlerine destek vererek. Ama yanlış yapıyorlar. Terörden kimse kazanmamıştır bugüne kadar" şeklinde konuştu.

"SİLAHLI BİR ÖRGÜT VARKEN ÇÖZÜM SÜRECİ OLMAZ"

Biberoğlu, çözüm süreci çağrıları konusunda ise "Çözüm süreci başlasın demekle olmuyor" diyerek şunları söyledi: "Önce muhatabı terör örgütüdür, silahını bırakacak. Ondan sonra çözüm süreci başlayabilir. Silahlı bir örgüt varken çözüm süreci olmaz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti Güneydoğu'da ne kadar titiz hareket ediyor, sivil halk zarar görmesin diye. Bugün çocukları orada kullanarak ateşin önüne atmak, terör örgütünün Kürt halkına verdiği bir zarardır. Türkiye'ye verdiği zarardır. Biz geçmişte Irak'ta Halepçe'de Kürtler zarar görürken bu ülke kucağını açtı mı açmadı mı? İspanya'da Yahudi zulüm gördü bu ülke kucağını açtı. Bu ülke herkese kucak açtı. Bugün bakıyoruz herkes devlete saldırıyor. Biz bu devleti sokakta bulmadık..."