Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CENT KOLEJİ’NDE SANTRANÇ ŞÖLENİ
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CENT KOLEJİ’NDE SANTRANÇ ŞÖLENİ

CENT KOLEJİ’NDE SANTRANÇ ŞÖLENİ
Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün 3. sünü organize ettiği santranç turnuvası, 2016 Sarıyer İlçe Okul Spor Şenlikleri kapsamında başladı.
13.04.2016 / 09:25


Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün 3. sünü organize ettiği santranç turnuvası, 2016 Sarıyer İlçe Okul Spor Şenlikleri kapsamında başladı. Tarabya’da 25 yıldır eğitime büyük hizmetler sunan Cent Koleji’nin ev sahipliği yaptığı organizasyona Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İlçe Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer Belediyesi Spor Müdürü Sibel Akı ve Özel Cent Okulları’nın sahibi Süha Cent katılarak çocukların heyecanına ortak oldular.SANTRANCIN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

Sarıyer’de okuyan öğrencilerin kendi okullarını temsilen katıldıkları turnuvanın en önemli amacı, farklı okullarda ki öğrencilerin birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları olarak hedeflendi. Turnuvanın açılışını sembolik olarak gerçekleştiren Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Cent Koleji’nin Kampüs Müdürü Dr. Senem Altan, çocukların ve gençlerin satranç oynayarak yalnızca beyin gelişimlerini değil, aynı zamanda saygıyı, centilmenliği, arkadaşlığı ve rekabet duygularını geliştirdiğine vurgu yapan birer konuşma gerçekleştirdiler. 3 Kategoride toplam 380 öğrencinin katıldığı, Minikler, yıldızlar ve gençler olarak dizayn edilen kategorilerde öğrenciler, 3 gün sürecek muhteşem bir santranç şöleni yaşamaya başladılar.