Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Karatay'ı Teselli Eden Çift de Dolandırıldı
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Karatay'ı Teselli Eden Çift de Dolandırıldı

Karatay'ı Teselli Eden Çift de Dolandırıldı
Tele-dolandırıcılara üç yıl önce parasını kaptıran Prof. Dr. Canan Karatay'ı teselli eden emekli doktor Sevim Biro ve eşi de aynı tuzağa düştü.
04.04.2016 / 09:05


77 yaşındaki Sevim Biro ve yüksek mühendis eşi 82 yaşındaki Ahmet Celal Biro kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılara elden yaklaşık 700 bin lira verdi. Biro çifti, dolandırıldığında Karatay için üzülmüş ve Karatay'ı teselli etmişti.

AYNI YÖNTEMLE TUZAĞA DÜŞTÜLER

Sabah gazetesinde yer alan habere göre tele-dolandırıcılara 50 bin dolar ve 10 bin lira kaptıran Karatay'ın dostu da aynı yöntemle tuzağa düştü.

POLİS VE SAVCI OLARAK TANITTILAR

Dolandırıldıktan kısa bir süre sonra parası İstanbul Emniyeti tarafından kurtarılan Karatay'ın aile dostu Sevim Biro ve eşi Ahmet Celal Biro'yu geçen hafta arayan tele-dolandırıcılar yine kendilerini polis ve cumhuriyet savcısı olarak tanıttı.

"HESABINIZDAKİ TÜM PARANIZI ÇEKİN"

İddiaya göre; dolandırıcılar Sevim Biro'ya "Banka hesabınızdan terör örgütüne para aktarıldığını tespit ettik. Hemen bankaya giderek hesabınızda ne kadar para varsa 'Ev alacağım' diyerek çekin ve paraları adresinize gelen sivil polis arkadaşımıza teslim edin. Soruşturma bitince paralarınızı hesabınıza yatıracağız. Bunu kimseyle de paylaşmayın" dedi.

Tuzağa düşen Biro çifti, hesaplarının bulunduğu banka şubesine gitti. Parasını çeken Sevim Biro, Sarıyer Uskumruköy'deki adresine geldi.

SAHTE POLİS KİMLİĞİYLE GELDİ

Sevim Biro, 700 bin lirayı, Arıköy Sitesi'ndeki eve gelen ve sahte polis kimliği göstererek sivil polis olduğunu söyleyen tele-dolandırıcıya teslim etti. Beyaz poşet içindeki paralarla uzaklaşan ve MOBESE kayıtlarına görüntüleri yansıyan dolandırıcı banka dekontunu bir çöp tenekesine atarak olay yerinden kaçtı.

DOLANDIRICILARIN PEŞİNE DÜŞÜLDÜ

Kısa süre sonra dolandırıldıklarını anlayan Biro çiftinin şikayeti üzerine soruşturma açan İstanbul polisi, üç kişilik çete oldukları saptanan dolandırıcıların peşine düştü.