Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SAYBAP PROJESİ ALMANYA’YI FETHETTİ
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAYBAP PROJESİ ALMANYA’YI FETHETTİ

SAYBAP PROJESİ ALMANYA’YI FETHETTİ
Aachen’da hayata geçirilebilecek SAYBAP projesi ile ilgili görüşmeler yapan Aachen Türk-Alman Dostluk Derneği temsilcisi Benan Yöntar, gözlemde bulunmak üzere ev ziyaretlerine katıldı.
31.03.2016 / 12:13


Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Türkiye’de örnek gösterilen projeleri olan “Ücretsiz İlaç Desteği” ve “Portör Muayenesi” hakkında gerçekleştirilen sunumlar sonrasında Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat tarafından müdürlüklerin ortak projesi aktarıldı.SAYBAP (Yaşlı Bakım Projesi) adıyla başlatılan uygulamada; yaşlı, yatalak ya da düşkün hastalar evde ziyaret edilerek ev içi temizliğin yapılması ile beraber hasta bezi ihtiyaçlarının giderilmesi ile sağlık personeli tarafından tıbbi bakımları yapılıyor.Aachen’da hayata geçirilebilecek projeler olarak öne çıkan uygulamalarla ilgili görüşmeler yapan Aachen Türk-Alman Dostluk Derneği temsilcisi Benan Yöntar, SAYBAP ekibi ile birlikte gözlemde bulunmak üzere ev ziyaretlerine katıldı. Ziyaretler sırasında Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat da Aachen Türk-Alman Dostluk Derneği temsilcisi Benan Yöntar’a yapılan uygulamalar hakkında yerinde bilgiler verdi.Yöntar: Bu uygulama Almanya’da bile yok

lSAYBAP Projesini takip eden ve ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde hizmet alırken inceleyen Aachen Türk-Alman Dostluk Derneği temsilcisi Benan Yöntar, yaptığı açıklamada; Almanya’da bile bu tür insan odaklı, sıcak ve yerinde hasta yardımı ve temizlik desteğinin olmadığını belirtti. Yöntar; “Anavatanımda böyle bir projenin gerçekleştirildiğini görmek benim için gurur verici. Sarıyer Belediyesi’ni yürekten kutluyorum” dedi.


Etiketler: