Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SALİH BAYRAKTAR GERÇEĞİ...
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SALİH BAYRAKTAR GERÇEĞİ...

SALİH BAYRAKTAR GERÇEĞİ...
AK Parti'nin Sarıyer'deki büyük yükselişi ilçe de ses getirdiği gibi, İstanbul'un her noktasında örnek olarak gösteriliyor.
31.03.2016 / 12:45


AK Parti'nin Sarıyer'deki büyük yükselişi ilçe de ses getirdiği gibi, İstanbul'un her noktasında örnek olarak gösteriliyor. 2014 yerel seçimlerinden sonra Sarıyer'de büyük bir hayal kırıklığı yaşayan AK Parti'de ilçe başkanı Hüseyin Özdemir görevden alınmış yerine Sarıyer'de sevilen bir isim olan Salih Bayraktar getirilmişti.Salih Bayraktar, yönetim kurulu ile birlikte göreve başladığında, ne derece bir ateşten gömlek giydiğinin tabi ki farkındaydı. 2014 yerel seçimlerinden sonra oluşan fark kolay kolay kapanacak bir fark değildi. CHP: 107.268 oy alırken, AK Parti: 82. 328 oy da kalmıştı. Ortaya çıkan 25 bin gibi korkunç bir oy farkı varken bu görevi üstlenmekte, her siyasetçinin üstesinden gelebileceği bir durum olmasa gerek.SARIYER HALKI DÜRÜST SİYASETÇİ İSTİYOR:

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, göreve başladığı ilk andan itibaren yaptığı icraat, parti içinde ki küskünleri partiye tekrar kazandırarak, kırgınlıkları minimun seviyeye indirmesi oldu. Yönetim kurulunu oluştururken halkın arasında gezen, sokaklarda dolaşan, milletin nabzını iyi analiz eden isimleri tercih etmesi de çok önemli bir hamle olarak görüldü. Bayraktar'ın en büyük avantajı da bu yönde ortaya çıkıyor. Bayraktar'ın hem kendi, hemde ekibi halkın arasına karışmaya büyük özveri gösteriyor.Hangi partiden, hangi din ve mezhepten, hangi ırktan diye tek bir ayrım yapmadan vatandaşı dinleyen ve çözüm arayan bir siyasi düzen getirildiğini gözlemlemek bu doğrultuda çok zor olmuyor. Salih Bayraktar'ın ortaya sunduğu en önemli karakteri dürüstlük... Sarıyer halkının içinden gelen bir lider olarak, doğrucu kimliği ile anılması onun için olmazsa olmaz kurallarından bir tanesi... Vatandaşı iyi anlıyor, yapabileceği sözleri veriyor. Yapamayacağı hiç bir işin sözünü verip vatandaşı oyalama yolunu seçmiyor. Ortaya çıkan tabloya baktığımızda, Sarıyer halkı uzun yıllar sonra karşısında hiç olmadığı kadar samimi bir siyasetçi bulmuş gibi gözüküyor.BU BÖLÜME DİKKAT! SARIYER'DE BİR ÇOK ŞEY GİZLENEBİLİR. FAKAT?

Her ne kadar yerel seçimler ile genel seçimleri karşılaştırmayalım desekte, görünen köye klavuz gerekmediğini bilenlerdeniz. 2014 yılında CHP'nin elde ettiği 25 bin gibi büyük bir farkın, 2 yıl gibi kısa bir süre içinde nasıl eridiğini iyi analiz etmek lazım!

Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak, son aylarda yaptığımız araştırmada şu kanıya vardık. Sarıyer'de CHP'nin önde gelen siyasetçileri bu gerçekleri hiç yaşanmamış gibi algılıyor. Ortada büyük bir değişim var, bunu görmezden gelmek inanılır gibi değil! Bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz: 1 Kasım 2015 Sarıyer seçim sonuçları. AK Parti: 88.928, CHP: 86.415... Düşünebiliyor musunuz? Aradaki korkunç farkın nasıl eriyip gittiğini! AK Parti'nin 2513 oy fark ile öne geçtiğini ve AK Parti'nin Sarıyer'de tekrar 1. Parti olduğunu açık gözlerinizle tespit ediyor musunuz? Sarıyer halkının iki yıl içinde nasıl yön değiştirdiği gerçeğini kabul etmek elbet zor geliyor olabilir!.. Ancak bazı derslerin erken alınması gerektiğini hatırlamakta fayda var... Ve ne olursa olsun gerçeği görüp, bu gerçeği yok saymanın nasıl hastalıklı bir ruh hali olduğunu da iyi irdelemek gerekir.Sarıyer İlçesi'nde AK Parti müthiş çalışıyor. Meclis üyelerinden, ilçe yöneticilerine, gençlik kollarından, kadın kollarına, mahalle başkanlarından, normal bir üyeye kadar herkes seferber olmuş konumda. Sarıyer'de bir çok şey gizlenebilir... Fakat, Sarıyer halkının Salih Bayraktar ve ekibine her geçen gün daha çok ısındığını ve benimsediğini gizlemek, mümkün olmayacak gibi gözüküyor.