Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Çanakkale Kahramanları Türkülerle Yad Edildi
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çanakkale Kahramanları Türkülerle Yad Edildi

Çanakkale Kahramanları Türkülerle Yad Edildi
18.03.2016 / 22:44

Şef Zafer Gündoğdu yönetiminde Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu’nun seslendirdiği türkülerden oluşan konserde TRT Sanatçısı Adile Kurt Karatepe’de sahne aldı.43. Alay 1. Piyade Taburu Yemeği eşliğinde sergi gezildi

Yaşar Kemal Kültür Merkezi giriş katı fuaye alanında oluşturulan sergi alanını gezen vatandaşlara, 43. Alay 1. Piyade Taburu Yemek Menüsü ikram edildi. Sergiyi gezen yurttaşlar, salonda bulunan pandomim sanatçılarının canlandırdığı Çanakkale Savaşı mizansenleriyle fotoğraf çektirdi.Başkan Genç: Çoban ateşinin yakıldığı yerdir Çanakkale!

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in de katıldığı gecede bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yanyana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlâtlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır.” sözlerini yineledi.Yüzlerce bayrak eşliğinde hep bir ağızdan kardeşlik türkülerinin söylendiği gecenin ardından Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şef Zafer Gündoğdu ve Sanatçı Adile Kurt Karatepe’ye birer teşekkür çiçeği takdimetti.