Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mehmet Deniz: <br/>Teröre Karşı Birlik Olmalıyız
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet Deniz:
Teröre Karşı Birlik Olmalıyız

Mehmet Deniz: <br/>Teröre Karşı Birlik Olmalıyız
Başkentteki hain terör saldırısında 35 vatandaşımız, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı önünde anıldı. Şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.
16.03.2016 / 20:51


CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı dün akşam, başkent Ankara’da 35 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği 180 kişinin de yaralandığı terör saldırısını kalabalık bir grupla protesto etti. Olayda yaşamını yitirenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu düzenlendi. CHP İlçe başkanlığı önünde yapılan anmaya parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe başkanlığı binasına “Artık yeter barış için tüm güçler birleşsin! 2011 Roboski, 2013 Reyhanlı, 2015 Diyarbakır, 2015 Suruç, 2015 Ankara Garı, 2016 Ankara, 2016 Ankara” yazılı siyah bir pankart asıldı.Saygı duruşu öncesi konuşmasını gerçekleştiren CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, iktidara sert tepki gösterdi. Deniz yaptığı açıklamada “Hangi partiden, hangi düşünceden olursanız olun ama vatanı hepimiz savunmak zorundayız. Ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız” dedi.Olanlar karşısında sadece üzülmekle yetinilemeyeceğini belirten Deniz, şöyle konuştu: “Elimizden alınabilecek her şeyi aldılar. Şimdi de canlarımızı alıyorlar. Artık gerçekten bir şeyler yapmak zorundayız. Klasik yöntemlerin dışında herkes sorumluluk üstlenmiş ve bir şeyler yapma çabası içinde. Amerika, Ankara’daki vatandaşlarını terör konusunda uyarıyorken, bizim yöneticilerimizde bir tık yok" dedi."ACI ÇEKMEK, BAŞ SAĞLIĞI DİLEMEK YETMİYOR!"

Bir işyerinde küçük bir kaza yada kargaşa olsa ve orada birkaç kişi hayatını kaybetse, o iş yerinin sahipleri, o işyerinin sorumluları, müdürleri tutuklanıyor, hapse atılıyor. Maddi ve manevi cezaya tabi tutuluyor. Ancak ülke kan gölüne dönmüş durumda maalesef bir özür bile dilemiyorlar. CHP sürekli bu sıkıntıların yaşanacağını dile getirmesine rağmen kimse dinlemedi. Bu işten bir şekilde kurtulmak zorundayız. En son Ankara’da 37 vatandaşımız maalesef yaşamını kaybetti. Aralarında her kesimden, her yaştan insanlarımız var, üniversite öğrencisi gençlerimiz var. Çok acı çekiyoruz. Tabi acı çekmek, ölenlere rahmet, ailelerine başsağlığı dilemek yetmiyor! Diye konuştu."PARTİ VE DÜŞÜNCELERİMİZİN ÖNÜNDE VATANIMIZ OLMALIDIR"

Deniz sözlerini "hangi partiden, hangi düşünceden olursanız olun ama vatanı hepimiz savunmak zorundayız. Ulusal birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Terör nereden gelirse gelsin, buna karşı durmak zorundayız. Türkiye’deki terör maalesef yerli terör değil, uluslararası terör örgütleri ülkenin her tarafında cirit atıyor" diye tamamladı.