Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ünlülerin Avukatının Ofisine Hırsızlığa Giren Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ünlülerin Avukatının Ofisine Hırsızlığa Giren Şüpheliler Yakalandı

Ünlülerin Avukatının Ofisine Hırsızlığa Giren Şüpheliler Yakalandı
Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler Sarıyer'de yaptıkları operasyonda hırsızlık yaptıktan sonra kaçmaya çalışan 1'i kadın 5 kişiyi gözaltına aldı.
12.03.2016 / 10:15


Ünlülerin avukatı olarak bilinen Okan Fenercioğlu'nun Bebek'te bulunan ofisine girerek hırsızlık yaptıkları iddia edilen 1'i kadın 5 kişi gözaltına alındı. Sarıyer'de başka bir evde hırsızlık yaptıktan sonra yakalanan ve adliyeye sevkedilen şüphelilerden 2'sinin gündüzleri sevgili gibi sokaklarda dolaşarak soyacakları evleri belirledikleri, akşam da gelerek hırsızlık yaptıkları öğrenildi.

HIRSIZLIĞIN ARDINDAN GÖZALTINA ALINDILAR

Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler Sarıyer'de yaptıkları operasyonda hırsızlık yaptıktan sonra kaçmaya çalışan 1'i kadın 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada az önce soydukları evden çaldıkları bir bilgisayar, bir cep telefonu ve bir miktar ziynet eşyası çıktı. Şüphelilerin daha önce kendilerini kovalayan polis ekiplerine çarparak kaçtıkları öğrenildi.ÜNLÜ AVUKATIN OFİSİNİ SOYAN KİŞİLER OLDUĞU BELİRLENDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerin yapılan sorgusunda çok sayıda hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı. Haklarında 5 ayrı hırsızlık dosyasından işlem yapılan şüphelilerin, geçtiğimiz ocak ayında ünlülerin avukatı olarak bilinen Okan Fenercioğlu'nun Bebek'te bulunan ofisinden hırsızlık yapan kişiler olduğu tespit edildi. 29 Ocak tarihinde meydana gelen olayda büroya giren hırsızlar işyeri kasasını açmışlar içindeki bir değerli saatle birlikte, içerde bulunan 2 bilgisayar ve 2 cep telefonunu alarak kaçmışlardı.GÜNDÜZ EVLERİ BELİRLEYİP GECE SOYUYORLARMIŞ

Polis soruşturmasında şüphelilerin hırsızlıklarda izlediği yöntemler de ortaya çıktı. Şüpheliler arasında bulunan kadın hırsız 17 yaşındaki K.P.D.'nin çete elemanlarından biriyle gündüz el ele tutuşarak zengin semtlerde dolaştıkları ve soyacakları evleri belirledikleri tespit edildi. Daha sonra gece kiraladıkları otomobillerle belirlenen adreslere gelen çete üyelerinin, hırsızlık yaptıkları öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.SOSYETİK AVUKAT SOYULDU, ÜNLÜLER PANİKTE

İddiaya göre Fenercioğlu, akşam saatlerinde hukuk bürosunu kapatarak evine gitti. Sabah saatlerinde Fenercioğlu'nu arayan komşuları ofisin kepenklerinin açık olduğunu söyledi. Bunun üzerine hemen işyerine giden Fenercioğlu, içeri girdiğinde ofisinin dağılmış olarak buldu. Ofisine hırsız girdiği anlaşılan Fenercioğlu olayı hemen polise bildirdi.

Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri kepenklerin kilidinin kırıldığını belirledi. Olay yerinden delilleri toplayan polis ofiste parmak izi çalışması yaptı.

ÖNEMLİ BİLGİSAYAR ÇALINMIŞ

Avukat Fenercioğlu, hırsız tarafından dağıtılmış ofisinde yaptığı incilemede, 2 diz üstü bilgisayar, 2 cep telefonu ve değerli bir kol saatinin çalındığını belirledi. Yapılan incelemede ofise giren hırsızların kasayı kırarak içinde bulunan ticari defterler, kredi kartları ve çok sayıda çek defterinin de çaldığı ortaya çıktı.

ÜNLÜ İSİMLERİ PANİKLETEN HIRSIZLIK

Sosyetinin tanınmış isimlerinden biri olan Fenercioğlu, aralarında Nurgül Yeşilçay, boşandığı eşi Cem Özer ve birçok işadamının avukatlığını yapıyor. Fenercioğlu'nun çalınan 2 dizüstü bilgisayarında kişisel bilgilerinin olabileceğini düşünen müvekillerinin de panikte olduğu öğrenildi.