Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'e Sultan Gelin
Ali Rıza Zaman ile Sarıyer’i Konuştuk
Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Göçük Altında Kalan İşçi Kurtarıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'e Sultan Gelin

Sarıyer'e Sultan Gelin
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan evlilik yolunda ilk adımı attı. Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Selçuk Bayraktar ile sözlendi
07.03.2016 / 16:42


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile işadamı Özdemir Bayraktar'ın oğlu Selçuk Bayraktar, evlilik yolunda ilk adımı attı. Aile arasında söz yüzüklerinin takıldığı öğrenilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve ailesinin, geçtiğimiz hafta Sarıyer Yenimahalle'de Bayraktar ailesini ziyaret ettiği öğrenildi.İTÜ Elektronik Mühendisi Selçuk Bayraktar, aynı zamanda AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar'ın yeğeni. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1990'lı yıllarda siyaset yapan baba Özdemir Bayraktar, aslen Trabzon kökenli. Bayraktar ailesi TSK'nın ihtiyacı olan insansız hava aracı Bayraktar projesini yürütüyor.

SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Şelçuk Bayraktar, İTÜ Elektronik Mühendisliği'ni bitirdi. Daha sonra ABD'ye giderek University of Pennsylvania'da insansız uçaklar üzerine master, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yaptı. 11 yıldır kendi şirketinde çalışan Selçuk Bayraktar, birçok sistemin milli olarak geliştirilmesi projesinde görev aldı. Selçuk Bayraktar, yerli "İnsansız Hava Aracı Bayraktar"ın tasarımını yapan ekibin başında yer alıyor. Taktik insansız hava aracı olan Bayraktar, geçtiğimiz yıl 17 Aralık'ta Roketsan şirketinin geliştirdiği füzeyi tam isabetle vurmuştu.