Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Dalya Plajı'nda Yasak Tabelaları Kalktı
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dalya Plajı'nda Yasak Tabelaları Kalktı

Dalya Plajı'nda Yasak Tabelaları Kalktı
Dalya Plajı'na inen yol üzerine konulan bariyerler kaldırıldı, yasak tabelalarının yerini de "plaja inmenize engel bulunmuyor" tabelaları asıldı.
25.02.2016 / 18:28


Dalya Plajı'na inen yol üzerine konulan bariyerler kaldırıldı, tel kapılar açıldı, yasak tabelalarının yerini de "plaja inmenize engel bulunmuyor" tabelaları asıldı.

Sarıyer Demirciköy'ü Dalya Plajı'na bağlayan yolun eğlence sektöründe faaliyet gösteren bir şirket tarafından kapatılmasının ve bu noktadan denize ulaşılmasının imkansız hale gelmesine karşı yükselen tepkiler karşılık buldu.TEL ÖRGÜLÜ KAPILAR AÇILDI, BARİYERLER KALDIRILDI

Sahile inen yol üzerine konulan bariyerler kaldırıldı, tel kapılar açıldı, yasak tabelalarının yerini de "plaja inmenize engel bulunmuyor" tabelaları asıldı. Kış aylarında sayıları azalsa da İstanbullar'ın doğayla ve Karadenizle buluştuğu yerlerin başında gelen eşsiz Dalya plajı yasağı artık yok."YASAK" TABELALARININ YERİNE "KAMUYA AÇIK ALAN" TABELALARI

Aslında daha da ileri gidip alana İstanbulluları sahile yönlendiren yeni tabelalar yerleştirildi. "Yasak" tabelalarının kaldırıldığı tesis alanına bunun yerine 'İşletmemiz kış sezonunda hizmetine ara verdi. Ancak kıyıların kamusal kullanıma açık olması nedeni ile plaja inmenize bir engel bulunmuyor" ifadelerinin yer aldığı tabela yerleştirildi.

1 AY ÖNCE FARKLI MANZARA

Bu bölgede 1 ay öncesinde karşılaşılan manzara ise çok farklıydı. Sarıyer Demirciköy'ü Dalya plajına bağlayan asfalt yol tel bariyerlerle kapatılmış, söz konusu yolu kullanarak sahile inmek isteyenlere alanda bulunan görevliler tarafından izin verilmiyordu. Dalya plajı çevresindeki arazinin "kiralama" yoluyla eğlence sektöründe faaliyet gösteren bir şirkete devredilmesinin ardından kumsala çıkış yasaklanmış, bu yasak "Kısa bir kış molasından sonra görüşmek üzere.." yazılı tabelayla ilan edilmişti. Uygulama söz konusu alanı kullanan İstanbullular, Mimarlar Odası'nın tepkisine neden olmuş ve meclis gündemine de taşınmıştı.