Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Tarabyaüstü'ndeki otobüs kazasında şoföre 15 yıla kadar hapis istemi
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tarabyaüstü'ndeki otobüs kazasında şoföre 15 yıla kadar hapis istemi

Tarabyaüstü'ndeki otobüs kazasında şoföre 15 yıla kadar hapis istemi
2 ay önce halk otobüsüyle yaptığı trafik kazasında 2 kadının ölümüne, 8 kişinin de yaralanmasına neden olan şoför Fikret Gülbahar(61) için 15 yıl hapis cezası istendi.
03.02.2016 / 10:45


Tarabyaüstü'nde,2 ay önce İstanbul Otobüs A.Ş'ye bağlı halk otobüsüyle yaptığı trafik kazasında 2 kadının ölümüne, 8 kişinin de yaralanmasına neden olan şoför Fikret Gülbahar(61) için 15 yıl hapis cezası istendi

Sarıyer Tarabyaüstü'nde, İstanbul Otobüs A.Ş.'ye bağlı halk otobüsünün yaptığı trafik kazasında 2 kadının ölümüne, 8 kişinin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 22,5 yıla kadar hapsi istenen şoför Fikret Gülbahar'ın (61) yargılandığı davada, bilirkişi, sürücünün "tamamen asli kusurlu" olduğunu belirtmişti.

KALP HASTASIYIM

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmada, tutuklu sanık Fikret Gülbahar da hazır bulundu. Yaşlı ve kalp hastası olduğunu belirten Fikret Gülbahar, "Rahatsızım. Evimde kelepçe cezası uygulanmak suretiyle yada başka adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmamı istiyorum" dedi.

Sanık avukatı ise suça konu aracın 125 metrelik mesafede içinde şoför gaza bassa bile bu kadar hıza ulaşması mümkün olmadığını belirterek, ileri sürüş teknikleri uzmanı eşliğinde tatbikat yapılmasını istedi.

SAVCI MÜTAALA VERDİ

Duruşma savcısı mütaalasını bildirerek sanık Fikret Gülbahar'ın halk otobüsünü kullanırken dikkatsiz ve tedbirsizlik sonucu aracın kontrolünü kaybettiğini belirtti. Savcı, kaza sonucu Gülbahar'ın yolda yürümekte olan Gülfiriye Düzgün ve Sevim Paralı'nın hayatlarını kaybetmelerine ve 9 kişinin yaralanmasına, 5 kişinin park halindeki araçlarına zarar vermesine, 4 kişinin ev ve iş yerlerine hasar verdiğini belirtti.

"OTOBÜS ŞOFÖRÜ SUÇLU" "OTOBÜS ŞOFÖRÜ SUÇLU"

Sanığın alınan raporlara göre asli kusurlu olduğu bilinçli taksir suçunun unsurlarının oluşmadığını belirten savcı, Gülbahar'ın taksirle öldürmek suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını ve tutuklunun halinin devamını istedi.

ÖN CAM KIRILDI

Savcının mütaalasına karşı söz alan sanık Fikret Gülbahar, "Ön camın araçlara vurup kırılması sonucu önümü görmedim. Olayın bu şekilde sonuçlanmasında en büyük etken bu olmuştur" dedi. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.