Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyerli Vatandaşlar Meclise Akın Etti
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyerli Vatandaşlar Meclise Akın Etti

Sarıyerli Vatandaşlar Meclise Akın Etti
2981 nolu İmar affı yasası ile ilgili düzenleme meclisten geçti Hukuk ve İmar komisyonlarına havale edildi. Hukuk ve İmar Komisyonu’na iki partinin müşterek olarak katılması oy birliğiyle kabul edildi.
02.02.2016 / 16:21


Sarıyer'in Kazım Karabekir, Fatih Sultan Mehmet, Emirgan, PTT Evleri, Kocataş, Reşitpaşa, Pınar Mahallesi, Çayırbaşı, Derbent, Rumelihisarüstü ve Baltalimanı’nda oturan binlerce vatandaş meclisse yoğun olarak katılımda bulundular. Sarıyer Belediye Meclisine gelen mağdur vatandaşlar tapu tahsis belgelerinin tapuya dönüştürülmesi ve meclise önerge verilmesini istediler.Sarıyer'in kangren haline gelen ve 200 bin kişiyi ilgilendiren mülkiyet problemi, halk arasında imar affı olarak ta bilinen tapu tahsis belgelerinin verildiği 2981 sayılı kanunun iptali geçen yıl torba yasa ile 3 yıl uzatılmııştı. Sarıyer'in birçok mahallesinden toplanan binlerce kişi mülkiyet probleminin çözümü için Sarıyer Belediye Meclisine gelerek önerge verilmesini istediler.Sarıyer Mahalle Dernekleri Platformu’na bağlı mahalle dernekleri ise Şubat ayının ilk toplantısında Sarıyer Belediye Meclisi’nde toplantıya katılarak, 2981 sayılı kanun çerçevesinde yapılması istenilen düzenlemeler konusunda Sarıyer Belediyesi’nin yetkili olmasını istediler. AK Parti ve CHP grubuyla görüşen yetkililerin isteği üzerine meclis başkanlığına önerge verildi. CHP adına Grupbaşkanvekili Gökan Zeybek, AK Parti adına da Grupbaşkanvekili Nurettin Çelik'in konuşmalarından sonra önerge oy birliği ile kabul edildi."Vatandaşlar İsyan Etti"

tapu tahsis belgelerinin tapuya dönüştürülmesi için çalışma yapılması ve meclisin bu yönde karar almasını isteyen vatandaşlar “Yıllardır bir beklenti içindeyiz. Devlet bize verdiği belgeleri kabul etmiyor. Her yönetime gelen söz verip gidiyor. Bizi unutuyorlar. Bu yasa 3 yıl uzatıldı. Üzerinden bir yıl geçti. Süre dolmadan bu problemi çözsünler. Yeter artık tapularımızı istiyoruz” diye isyan ettiler