Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Baltalimanı Kemik Hastanesi'nde yemek skandalı!
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Baltalimanı Kemik Hastanesi'nde yemek skandalı!

Baltalimanı Kemik Hastanesi'nde yemek skandalı!
Baltalimanı Kemik Hastanesi yemekhanesinde hastalara 9 ay boyunca et yerine soya fasulyesi ve bozuk gıdalar yediren firma hakkında dava açıldı
02.02.2016 / 00:24


Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi yemekhanesinde 9 ay boyunca sahte et ve bozuk gıda kullanıldığı tespit edildi. İddialara göre 2013'te gerçekleşen ihale sonrası hastanenin yemek pişirme, kahvaltı hazırlama ve dağıtma gibi işlemleri İbrahim D. ve Dursun S. isimli kişilerin ortağı olduğu Emmoğlu Temizlik Hazır Yemek Ltd. şirketine verildi. İhalede 1 Şubat 2014 ve 30 Ekim 2014 arasında hazırlanan yemeklerde et ürünü yerine soya kıyması kullanıldığı, gıdaların tarihi geçmiş bozuk olduğu ve yemeklerin sürekli liste dışında yapıldığı tespit edildi. İbrahim D.'nin yemeklerde kullanılan soya kıymasını bildiğini ve bunu saklamak için aşçıbaşı olarak çalışan Mevlüt Ç.'yi arayarak tehdit edip bu durumu saklamaya çalıştığı iddia edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün savcılığa yaptığı ihbar üzerine adli soruşturma evresine geçildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun ve İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi'nin müşteki olarak yer aldığı bir iddianame hazırlandı. İddianamede şüpheli olarak yer alan firma yetkililerinin "edimin ifasına fesat karıştırmak" suçunu işlediği ileri sürüldü. İbrahim D. hakkında 9, Dursun S. hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istendi.