Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Erdoğan, Mustafa Koç'un Ölmeden Önceki </br>Son Akşamını Anlattı
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erdoğan, Mustafa Koç'un Ölmeden Önceki
Son Akşamını Anlattı

Erdoğan, Mustafa Koç'un Ölmeden Önceki </br>Son Akşamını Anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Koç'un hayatını kaybetmeden bir gün önce kendisiyle görüştüğünü, hatta kilo verme ve alkol konusunda şakalaştıklarını söyledi.
23.01.2016 / 15:33


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden iş adamı Mustafa Koç ile ilgili, "Bir gün önce Mustafa Bey ve Ali Bey bendeydiler. Sabah televizyonu açtığımda bu haberi görünce şok oldum." dedi.

Erdoğan, gazetecilerin "Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un ölümünden bir gün önce bir aradaydınız neler konuşuldu?" sorusu üzerine, şu açıklamayı yaptı:


"KİLO VERMESİNİ KONUŞTUK, 'ALKOLÜ DE AZALTTIN MI?' DİYE LATİFE YAPTIM"

"Kader planı işliyor. Kader planından kurtuluş yok. Bu yaşa bakmıyor. Bir gün önce Mustafa Bey ve Ali Bey bendeydiler. Hatta şakalaştık. Kilo verme sürecini kendisiyle paylaştık. Hatta latife yaptık. 'Ne yaptın alkolü azalttın mı?' dedim. 'Azalttım' dedi. 'Bunu hepten bırak dedim'."SABAH
TELEVİZYONU AÇTIĞIMDA ŞOK OLDUM"

Koç grubunun komşu ülkelerle yapılacak ticari ilişkileri aramızda konuştuk. Altay tankı projesini biz onlara vermiştik. Onları konuştuk. Sabah televizyonu açtığımda bu haberi görünce şok oldum. Ali Bey'i telefonla aradım. Babasıyla da konuşma yaptık. Tekrar tüm aileye tüm sektöre başsağlığı dileklerimi burada tekrar etmek istiyorum" dedi.

CENAZEYE KATILACAK

Erdoğan konuşmasında, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mutafa Koç'un pazar günü yapılacak olan cenazesine de katılacağını belirtti.ABDULLAH GÜL: BÜYÜK KAYIP

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un genç yaşında vefat ettiğini söyledi. Gül, "Tabi kimin ne zaman gideceği belli olmaz ama böyle vakitsiz erken ayrılmalar da herkeste şok etkisi yaratır. Mustafa Bey de çok genç yaşında bu dünyadan gitti. Kayıp büyük tabi." dedi.

Abdullah Gül, cuma namazını Sarıyer Orman Bölge Müdürlüğü Camii'nde kıldı. Cuma namazı sonrası basın mensuplarına konuşan Gül, dün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'la ilgili düşüncelerini aktardı.

"HEPİMİZ ÇOK ÜZÜLDÜK"

Mustafa Koç'un genç yaşta hayatını kaybettiğini belirten Gül, "Tabi hepimiz çok üzüldük. Tabi kimin ne zaman gideceği belli olmaz ama böyle vakitsiz erken ayrılmalar da herkeste şok etkisi yaratır. Mustafa Bey de çok genç yaşında bu dünyadan gitti. Büyük bir ailenin temsilcisiydi. Türk sanayisi ve ticaretinin de büyük katkısı olan bir aile Koç ailesi… Bütün Koç ailesine babası Rahmi Bey'e, kardeşi Ali Bey'e, eşine, çocuklarına ailelerine ve bütün iş, sanayi hayatına başsağlığı diliyorum. Kayıp büyük tabi." şeklinde konuştu.