Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Hacıosman'da Camide Çıkan Yangın </br>Paniğe Neden Oldu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hacıosman'da Camide Çıkan Yangın
Paniğe Neden Oldu

Hacıosman'da Camide Çıkan Yangın </br>Paniğe Neden Oldu
Hacıosman Gül Sokak'ta bulunan Medineli Hacıosman Camii'nde cuma namazı esnasında yangın çıktı.
17.01.2016 / 09:30


Hacıosman Gül Sokak'ta bulunan Medineli Hacıosman Camii'nde Cuma namazının kılındığı sırada art arda patlamalar duyuldu. Cami'nin içi bir anda dumanla doldu. Bunun üzerine cemaat namazı kesip cami'yi terk etmek zorunda kaldı.

Hacıosman Gül Sokak'ta bulunan Medineli Hacıosman Camii'nde Cuma namazı esnasında yangın çıktı. Cami cemaati Cuma namazının 4 rekat sünnetini kıldıktan sonra, Cami imamı Davut Öksüz'ün vereceği hutbeyi dinleyecekti ki, bu sırada elektrik kabloları etrafa kıvılcım saçmaya başladı.KABLOLAR TUTUŞTU, ORTALIĞI DUMAN KAPLADI

Kablolardaki yanma nedeniyle kısa sürede içerisi dumanla kaplandı. Bunun üzerine imam Davut Öksüz cemaatin camiyi boşaltmasını istedi. Cami'de bulunanların patlamalar ve dumanın nedenini bilmemesi panik yaşanmasına yol açtı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri kablolardaki kıvılcımları söndürdü. Bu anlar da bir amatör kamera tarafından an be an görüntülendi."UFAK BİR PANİK YAŞANDI"

Yangın sırasında Cami'de bulunan Sabri Şahin, "Cami'de kablolardan kaynaklanan bir yangın çıktı. Yaralanan yok. 5 dakika sonra itfaiye geldi. Hoca hutbeye çıkmamıştı. Ufak bir panik yaşandı" diye konuştu. Yangının ardından zarar gören kabloları yenilemek üzere çalışma başlatıldı.