Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Oflu İsmail Hacısüleymanoğlu'nu </br>Beş Bin Kişi Uğurladı
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Oflu İsmail Hacısüleymanoğlu'nu
Beş Bin Kişi Uğurladı

Oflu İsmail Hacısüleymanoğlu'nu </br>Beş Bin Kişi Uğurladı
Sarıyer’de köklü bir ailenin reisi ve Türkiye'nin tanınmış isimlerinden olan İsmail Hacısüleymanoğlu, son yolculuğuna İstanbul Kilyos’tan uğurlandı.
25.12.2015 / 12:41


Sarıyer’de köklü bir ailenin reisi ve Türkiye'nin tanınmış isimlerinden olan İsmail Hacısüleymanoğlu, Tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’nde geçtiğimiz gün yaşamını yitirmişti. ‘Oflu İsmail’ olarak tanınan İsmail Hacısüleymanoğlu (77), son yolculuğuna İstanbul Kilyos’tan uğurlandı.Hacısüleymanoğlu’nun Kilyos Merkez Camii’de kılınan cenaze namazına yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kalabalık cami avlusuna sığmazken, cenaze safı da ana caddeye kadar uzadı. Kilyos Merkez Cami’ne giden ana cadde ise Hacısüleymanoğlu’nu uğurlamaya gelenlerin araçları nedeniyle adeta kilitlendi.İsmail Hacısüleymanoğlu’nun Kilyos’taki cenazesine siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok isim katılırken, Eski Devlet Bakanlarından Cavit Çağlar ile Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın en ön sırada namaza durmaları dikkatlerden kaçmadı. Hacısüleymanoğlu’nun cenazesinde aralarında Trabzonspor eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker, Hakan Ural’ın da aralarında bulunduğu birçok isim yer aldı. Hacısüleymanoğlu’nun eşi Kısmet ve oğulları HASAN ile Başar Hacısüleymanoğlu avluda taziyeleri kabul etti.‘Hepimiz faniyiz’

Cenazesine katılan eski devlet bakanı Cavit Çağlar, Oflu İsmail lakaplı Hacısüleymanoğlu için “İyi bir aile babasıydı. Bir ay önce beraber balık ziyafeti çekmiştik. Hepimiz faniyiz. Başsağlığı diliyorum” dedi. Hacısüleymanoğlu’nun cenazesi, Kilyos Dede Mezarlığında toprağa verildi. Kalabalık cami avlusuna sığmazken, cenaze saffı da ana caddeye kadar uzadı.