Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Farklı Kesimlerin Hiçbiri Türkiye’de Kiracı Değildir
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Farklı Kesimlerin Hiçbiri Türkiye’de Kiracı Değildir

Farklı Kesimlerin Hiçbiri Türkiye’de Kiracı Değildir
AK Parti’nin Sarıyer’deki güçlü ismi Başar Biberoğlu, yeni anayasa ve ötekileştirme ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
25.12.2015 / 11:23


AK Parti’nin Sarıyer’deki güçlü ismi Başar Biberoğlu, yeni anayasa ve ötekileştirme ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

“KAYBEDEN PARTİLER OLMASINA RAĞMEN KAYBEDEN TEK BİR VATANDAŞIMIZ YOKTUR”

Muhalefet partilerinin 1 Kasım seçiminde kayba uğradığını söyleyen Biberoğlu, hiçbir vatandaşın seçimden dolayı kaybı olmadığının altını çizerek “Partilerin pek çoğu kayba uğramıştır; fakat kaybeden partiler olmasına rağmen altını çizerek söylüyoruz kaybeden tek bir vatandaşımız bile yoktur. Türkiye, önünü gören huzurlu, barış içerisinde bir gelecek arzu ediyor. Bütün vatandaşlarımızın gönlü rahat

olsun. Bu milletimizin zaferidir” şeklinde konuştu.

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZ MAHZUN OLMASIN”

Hiçbir vatandaşın seçim sonuçları sebebiyle üzgün olmaması gerektiğini savunan Biberoğlu, “Açık ve net şekilde söylüyoruz. Hiçbir vatandaşımız mahzun olmasın. Herhangi bir şekilde oy verdiği partilerden bir tanesi geride kalan vatandaşlarımız mahzun olmasınlar. AK Parti’nin zaferi onların da zaferidir. Bize oy vermeyen vatandaşlarımızın toplumsal taleplerine de bize oy veren vatandaşlarımız kadar duyarlı olacağız. Türkiye partisi olduğumuzun farkındayız. Bundan sonra omuzlarımıza yüklenen ağır yükün farkındayız” dedi.

“ÖTEKİLEŞTİRME ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAK EN KARŞI OLDUĞUMUZ MESELE”

‘Ötekileştirme’ üzerinden yapılan siyasete karşı olduklarını belirten Başar Biberoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de öteki yoktur. Türkiye’de herkes ‘biz’ duygusunun içindedir. Bugün Türkiye’de öteki üzerinden siyaset yapmak, ötekileştirme üzerinden siyaset yapmak en karşı olduğumuz meseledir. Türkiye’de siyasi olarak, ideolojik olarak hayat tarzı bakımından tüm farklı kesimlerin hiçbiri Türkiye’de kiracı değildir. Bütün hayat tarzları, bütün kimlikler, bütün toplum kesimleri, bütün ideolojik kesimler, diğer partilere oy veren herkes bu ülkede ev sahibidir. Bu ülkede birinci sınıf vatandaştır. Onayını aldığımız vatandaşlarımız kadar bize oy vermeyenlerin rızasını almak da bundan sonraki politikalarımızda her zaman olduğu gibi gözeteceğimiz ana unsur olacaktır”

“FRENLEYİCİ DEĞİL, YENİ ANAYASA’NIN ÖNÜNÜ AÇICI ÇALIŞMA YAPMALARINI TERCİH EDERİZ”

AK Parti’nin Başkanlık sistemi vaadi için ise Biberoğlu, “Türkiye’nin daha geniş daha yüksek normlara ihtiyacı var. Tüm bu konular özgürce tartışılmalı. Tüm meselelerin topluca ele alınması, tek tek içinden çekerek bu konuda şöyle düşünüyoruz, şu konuda böyle düşünüyoruz meselesi değil. Bir yeni Anayasa perspektifiyle siyasi partilerin bir araya gelmesini ama geçmişte Anayasa Komisyonunda olduğu gibi frenleyici değil, tam tersine yeni Anayasa’nın önünü açıcı bir çalışma yapmalarını tercih ederiz” dedi.