Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Emniyeti'nden Örnek Toplantı
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Emniyeti'nden Örnek Toplantı

Sarıyer Emniyeti'nden Örnek Toplantı
Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tarafından Sarıyer Merkez’de bulunan İskele Can Restaurant'ta Muhtarlar ve vatandaşlarında katıldığı bir huzur toplantısı düzenledi.
18.12.2015 / 11:15


Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tarafından Sarıyer Merkez’de bulunan İskele Can Restaurant'ta Muhtarlar ve vatandaşlarında katıldığı bir huzur toplantısı düzenledi. Toplantıda Emniyet Müdürü Çamırcı ve polis yetkilileri önemli bilgiler verdiler. Toplantıda söz alan katılımcılar, Sarıyer’de gördükleri emniyeti ilgilendiren eksiklikleri ve yapılması gerekenleri dile getirdiler. Karşılıklı sohbet ve samimi bir atmosferde gerçekleşen toplantıda çok sayıda muhtar ve vatandaş söz alarak ilçe genelinde gördükleri konuları emniyet yetkilileriyle paylaştılar.

Toplantıya Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Emniyet Müdür Yardımcıları Mansur Bayraktar, Koray Ünlü, Asayiş Büro Amiri Abdüllatif Gürbüz, Şeker Aktaş Karakol Amiri İhsan Süngü ile çok sayıda emniyet görevlisi, Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Çayırbaşı Muhtarı İbrahim Bektaş, Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Kazım Erbaş ile vatandaşlar katıldı.“NEREDE BİR HATA EKSİKLİK SUÇ GÖRÜLÜRSE BİZLERLE PAYLAŞILMALI”

Daha önce Güngören Emniyet Müdürüyken geçtiğimiz aylarda Sarıyer’e tayin edilen Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, toplantıya katılanlara teşekkür ederek sözlerine başladı. Sarıyer’in çok güzel bir ilçe olduğuna dikkat çeken Çamırcı; Sarıyer’de vatandaşlarla birlikte çalışmaya ve herkesin sorunlarını dinlemeye önem verdiklerini ifade etti. Çamırcı, “Vatandaşlarımız bize çevresinde gördükleri sorunları her zaman iletebilmeli. Nerede bir hata, eksiklik ve suç görürlerse bizlerle paylaşmalı. Yoksa bizler her olaydan haberdar olamayız. Sizlerden bize bilgi gelmezse pek çok olaydan haberdar olamayız. Sakın polis ne de olsa biliyordur diye düşünmeyin. Mutlaka bizi ve 155’i arayabilirsiniz. Eğer bize bildirdiğiniz halde sorun çözülmüyorsa o zaman bizden hesap sorabilirsiniz” diye konuştu.“ZEKERİYAKÖY’E KARAKOL AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Sarıyer’de insanları rahatsız eden sokak satıcıları ve dilencilere karşı çalışmalar yaptıklarını belirten Emniyet Müdürü Çamırcı; “Sokaklarda insanları rahatsız eden su satıcılarına, dilencilere ve sokak çocuklarına asla izin vermeyeceğiz diye konuşurken Telefonla yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı da vatandaşları da bilgilendirerek; “Hiçbir polis asla vatandaşları arayıp TC numarası sormaz, kontör ya da para istemez. Eğer sizlerden telefonla böyle bir şey isterlerse hemen 155’i arayın. Çünkü o kişiler dolandırıcıdır” dedi. Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, konuşmasında Zekeriyaköy’e karakol müjdesi de verdi ve Zekeriyaköy’ün geniş, kalabalık bir mahalle olmasından dolayı bölgeye bir karakol yapmayı planladıklarını ifade etti. Çamırcı, “Zekeriyaköy’e karakol açmayı düşünüyoruz. Bu yönde çalışmalarımız ve bina arayışımız var” diye konuştu.ALİ YAZICI: "BÜYÜKDERE KARAKOLU YENİDEN HİZMETE AÇILSIN"

Toplantıda Daha sonra söz alan mahalle muhtarları ve vatandaşlar ise yaşadıkları sıkıntıları ve emniyetten beklentilerini dile getirdiler. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, mahallesinde bulunan eski karakolun yeniden hizmete girmesi gerektiğini ve cadde üzerindeki trafik sorununun çözülmesini istedi. Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, Çarşamba Pazarı’ndaki hırsızlık olaylarının önlenmesini isterken, söz alan bazı vatandaşlar da trafik çilesinden, okul etrafındaki uyuşturucu satıcılığından şikayetçi olarak, çeşitli sıkıntı ve emniyet yetkililerinden beklentilerini dile getirdiler.