Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mehmet Deniz İkinci Kez Kazandı
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet Deniz İkinci Kez Kazandı

Mehmet Deniz İkinci Kez Kazandı
CHP İlçe Kongresi Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Arada bir gergin anların yaşandığı kongrede seçimin kazananı Mehmet Deniz, ikinci kez İlçe Başkanı oldu.
06.12.2015 / 21:29


CHP İlçe Kongresi Ayazağa’da bulunan Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Arada bir gergin anların yaşandığı kongrede seçimin kazananı Mehmet Deniz, ikinci kez İlçe Başkanı oldu. Mehmet Deniz 220 delegenin oyunu alırken, Ali İhsan Özdemir ise 153 delegeden oy aldı.

Mehmet Deniz konuşmasında, kongre müddetince istemeden yaşanılan kırgınlıkların ve konuşulanların unutulması gerektiğini belirtti ve “İstemeden kırdığım olmuşsa özür dilerim” dedi. Daha sonra söz alan Ali İhsan Özdemir ise bundan böyle örgütün izinde olacağını vurgulayarak görev verilmesi durumunda CHP için elinden ne gelirse yapacağını söyledi.Sakin bir havada geçen kongrede yaşanılan küçük tartışmaların büyümesine müsade edilmedi. CHP İlçe Kongresi’ne katılanlar arasında CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekilleri Didem Engin, Gülay Yedekçi, Aykut Erdoğdu ve Eski Milletvekili Hurşit Güneş de vardı. Ayrıca AKP İlçe Başkan Salih Bayraktar ve MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç de kongreyi ziyaret edenler arasındaydı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP kongresini izlemeye gelen AK Parti ve MHP ilçe Başkanlarıyla yakından ilgilendi, misafirlerini sıcak bir ortamda karşıladı.Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde Saat 10:00’da yapılan kongre, divan üyelerinin belirlenmesinden sonra Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Delegelere önce faaliyet raporu ve hesap cetveli ile ilgili yapılan konuşmaların ardından bilgiler aktarıldı, daha sonra ise lehte ve aleyhte konuşmalar gerçekleşti. Kongrede en son sözü alan ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç oldu.Salonda Bir Ara Tansiyonlar Yükseldi

Seçimden önce adayların kürsüye çıkma sıralarının belirlenmesi esnasında tartışma yaşandı. Yaşanılan bu tartışmaya CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aykut Erdoğdu müdahalel etti. Kura çeken Aydoğdu ilk sırayı Ali İhsan Özdemir’e verdi. Özdemir konuşmasını fazla uzun tutmadı. Ardından kürsüye çıkan isim Mehmet Deniz konuşması sırasında kendisine yapılan sözlü müdahalelere karşılık verince salonda tansiyon bir anda yükseldi ve iki adayı destekleyen delegeler arasında sözlü sataşmalar yaşandı, tartışmaların kavgaya dönmesini ise diğer delegeler engellediler. Mehmet Deniz ortamın sakinleşmesinin ardından konuşmasına kaldığı yerden devam ederek bitirdi.İki aday da konuşmalarını bitirdikten sonra saat 17:30 itibariyle oylama işlemi geçildi. Saat 19:00’da biten oylama işleminin ardından kullanılan oylar tasnif edilip sayıldıktan sonra mevcut İlçe Başkanı Mehmet Deniz 67 oy farkla yeniden CHP Sarıyer İlçe Başkanı Seçildi. İki aday da kesin sonuçların açıklanmasının ardında sahneye birlikte çıkarak delegelere teşekkür ettiler.