Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Örgütüyle El Ele Zafere Yürüyor
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Örgütüyle El Ele Zafere Yürüyor

Örgütüyle El Ele Zafere Yürüyor
6 Aralık’ta yapılacak CHP Sarıyer İlçe Kongresi, Cumhuriyet Halk Partisi’ne demokrasi şöleni yaşatacak.
05.12.2015 / 10:59


6 Aralık’ta yapılacak CHP Sarıyer İlçe Kongresi, Cumhuriyet Halk Partisi’ne demokrasi şöleni yaşatacak. 2011 yılından itibaren başarıyla başkanlığı devam ettiren Mehmet Deniz ve Ali İhsan Özdemir’in yarışacağı başkanlık seçimi için artık tüm gözler Pazar gününe çevrildi.

Örgütün içinden gelen ve tüm partililere eşit mesafede yaklaşarak birlik beraberliği en üst seviyeye ulaştıran Başkan Mehmet Deniz, bir kez daha delegelerden büyük destek görüyor.

CHP Genel Merkezi kongre takvimini 1 Kasım seçimlerinden önce işletmeye başlamış, CHP Örgütlerinde mahalle seçimlerine start verilip tüm üyeler sandıklara giderek mahalle delegelerini seçmekteydi. Seçimlerin 1 Kasım’a alınmasıyla birlikte CHP kongre takvimini erteledi ve seçimden hemen sonra takvimi işletmeye devam etti. Özellikle CHP’nin güçlü olduğu ilçelerde kongre süreçleri çok heyecanlı geçiyor. Sarıyer’de ise heyecan daha farklı oluştu. CHP’nin başarılı İlçe Başkanı Mehmet Deniz, 4 senelik ilçe başkanlığı tecrübesiyle kongreye örgütüyle el ele giriyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de desteğini alan Mehmet Deniz’in CHP’lilerin takdir ettiği başarılarına devam edeceği belirtiliyor.

CHP’DE DEMOKRASİ NASIL KAZANDI ?

Diğer siyasi partilerin aksine CHP’de özellikle Sarıyer’de olağanüstü etkili mahalle seçimleri yapıldı. Tüm üyeler seçimlere katılarak kendi istedikleri delegeleri seçtiler. Bu mahalle seçimlerinin hepsinin başarılı bir şekilde yapılmasını sağlayan Mehmet Deniz, örgütte bir kez daha takdir topladı. Muhalefet tarafından itiraz edilen tüm mahalle seçimlerini iptal eden Deniz, mahalle seçimlerinin üzerinde oluşabilecek tüm şaibe iddialarını sıfıra indirerek kendine olan güveni tazeledi ve elegasyonun desteğini arkasına aldı.

MEHMET DENİZ’İN KARNESİ

2011 Haziran Genel seçimlerinden hemen önce göreve gelen Mehmet Deniz, zorlu 5 seçimi ve 3 adet parti içi seçimi geride bıraktı. Mehmet Deniz’le CHP, Sarıyer’de girdiği her seçimden başarılı bir şekilde ayrılarak partinin oyunu Sarıyer’de arttırdı. Particilik geçmişinin yanı sıra Meclis Üyeliği geçmişiyle de partinin Sarıyer’de her geçen gün artan oyuna katkı sağladı. Bu nedenle karnesindeki başarı notunda pekiyi almayı hak etti. Mehmet Deniz göreve geldiği günden bu yana sadece seçime kısa süre kala çalışan CHP algısını yıkarak yılın 365 günü proje üreten, örgütünü alana indirebilen, ilçe başkanlığının her haftasını yeni bir etkinlikle açan bir yapı haline getirdi. İlçe başkanlığının sadece seçimden önce ortaya çıkan bir anlayış olmasını engelledi ve partiyi her dönem, yerel ve ulusal gelişmelere refleks gösteren bir hale getirdi. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, partinin örgütlülüğünü arttırabilmek için her ayın ilk Cuma günü örgüt toplantısı düzenledi. Gündemi daha önceden belirlenen bu örgüt toplantılarında, CHP’lilerin gündem dışı da konu alarak konuşmalarını ve örgütsel yapının daha da güçlenmesinin önünü açtı. CHP’nin Sarıyer’de etkin tüm üyelerini ‘Danışma Kurulu’ olarak toplayıp partinin daha da ileriye gidebilmesi için fikir alışverişini hızlandırdı. Böylelikle Mehmet Deniz, Sarıyer’de başarının kapılarını sonuna kadar açtı.

GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇARAK CHP’NİN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYOR

Gençlik kollarının yeniden yapılanmasının önünü açan Mehmet Deniz, özellikle CHP gençliğinin Sarıyer’de daha aktif olması için gençleri sürekli destekledi. 2011 yılında CHP Gençliğinin başkanlığına örgütün gelecek vaat eden gençlerinden Uğurhan Atma’yı getirerek, Sarıyer’de CHP Gençliğinin diğer gençlik yapılarının önüne geçmesini sağladı. İlk defa CHP gençliğinde Mehmet Deniz’in döneminde bayrak değişimi yaşandı. Sırasıyla Ugurhan Atma, Gökhan Bayram, Gürkan Kadık ve Mesut Bleda Bayrakçı birbirlerine görevlerini yüzlerce gencin yanında ‘bayrak değişimi’ yaparak teslim etti. CHP gençliğine yönetim kurullarında, komisyonlarda ve saha çalışmalarında daha fazla sorumluluk vererek partinin yüzünün gençlere dönmesini sağladı.

SARIYER’DE KADIN DEVRİMİ BAŞLATTI

CHP’nin özellikle 2012 yılındaki kurultayında kadın ve gençlik kotasının yönetim kurullarında uygulanması şartının gelmesiyle birlikte, CHP’de ciddi bir değişim ortaya çıkmıştı. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, bu değişimin Sarıyer’de geniş tabanlara ulaşabilmesi için kadınların önünü açtı. Kadınların daha rahat çalışabilmesi için farklı çalışma grupları kurdu. Kadın Kolları’nın Sarıyer’de etkin olabilmesi için CHP’li kadınları destekledi. CHP’nin göz bebeği ilçelerinden Sarıyer’e CHP Genel Merkezi her zaman daha da önem verdi. CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Sarıyer’de gösterebilmesi için Deniz, parti içi kırgınlıklarını alana taşınmasına hiçbir zaman izin vermedi. Sarıyer Belediyesi’nin üzerine gelen saldırılara karşı tüm örgütü arkasına alarak Sarıyer Belediyesi’ne ve Şükrü Genç’e siper oldu. Bu politikasıyla başta Şükrü Genç olmak üzere partililerin takdirini topladı.

3500 OLAN ÜYE SAYISINI 8 BİNE TAŞIDI

Mehmet Deniz 2012 ilçe kongresinde ittifaklar yapmak zorunda kalarak, yönetim kurulundaki hizibin ortaya çıkışını sürekli engellemeye çalıştı. Haziran 2015 seçiminden sonra topluca istifa ederek düşürülmeye çalışılsa da yönetimindeki çoğunluğunun desteğini aldı. Son seçimlerde 13 komisyon kurarak parti de oluşabilecek yönetim eksikliğini gidererek partiyi sahaya indirmeyi başardı. CHP’nin olası eksikliklerini, tüm örgütü çalışma gruplarında aktifleştirerek ortadan kaldırdı. Her komisyonda çalışma fırsatına sahip olan CHP’liler seçimde daha aktif oldular. Yaklaşık 10’ar kişiden oluşan 13 ayrı komisyon kendi görev tanımları özelinde CHP’nin Sarıyer’de daha organize çalışmalar yapmasını sağladı. Burada da gençlerin daha aktif olmasını sağlayan Deniz, komisyon başkanlarını gençler arasından seçilmesi tavsiyesinde bulunarak, gençleri daha fazla partinin içerisinde sorumluluk alma noktasına getirdi. Tüm İstanbul genelinde CHP’lilerin genel şikâyeti üye olma süreçlerinin geciktirilmesiydi. Mehmet Deniz göreve geldiğinde 3500-4000 seviyelerinde olan CHP Sarıyer İlçe Örgütü’nün üye sayısını kısa sürede 8000 seviyesine çıkartarak, CHP’nin 2. Bölge ilçeleri arasında en çok üyeye sahip ilçesi haline getirdi. Bu örgütlü yapıyı kurmasıyla ve başarılı çalışmalarının tüm örgüt tarafından takdir edilmesi ile birlikte parti, Deniz ve ekibine İstanbul İl Kongresi’nde 2 bölge ilçelerini organize etme yetkisi verdi. CHP içerisinde Sarıyer’in, CHP’nin en gözde ilçelerinin başında yer almasını sağladı.

TÜRKİYE’Yİ KAPSAYAN HER OLAYDA SORUMLULUK ALDI

Askerlere, yazarlara, sanatçılara kurulan kumpas davalarında Sarıyer’i Silivri’ye taşıdı. Sarıyer’de yapılan “Özgürlük Yürüyüşü”ne öncülük

ederek diğer partilerinde katılımını sağladı. Uyuşturucu ile mücadelede, özellikle bonzai kullanan gençlere ve ailelerine paneller düzenleyerek konuyu Sarıyer gündemine taşıdı. Ülke gündemi ile ilgili Sarıyer’de yoğun katılımlı paneller (4+4, yoksulluk ve yolsuzluk v.b.) düzenlendi. Sarıyer Amatör spor kulüplerinin ihtiyaç ve sorunları tespit edilerek raporlandı. Sarıyer Belediyesi ve diğer ilgili kurumlar tarafından çözümlenmesi sağlandı. Milli futbolcularla Müsabakalar düzenlendi.

CHP’DE İLKLER HEP DEVAM ETTİ CHP

Sarıyer olarak Ramazan ayında binlerce kişinin katılımı sağlanarak iftarlar yapıldı. Sarıyer’in en önemli sorunu mülkiyette vatandaşın yanında olunarak mahalle dernekleri ve kooperatiflerle sürekli iş birliği yapıldı. Özellikle Derbent ve Armutlu mahallelerinin risk alanı ilan edilmesine rağmen vatandaşların kitlesel eylemlerine öncülük etti. Kuzey ormanlarının katledilmesine karşı, 1453 projesine, çevre katliamlarına karşı çevre dernekleriyle birlikte, parti üst düzeyini Sarıyer’e taşıyarak eylemler yapıldı. 7 Haziran seçimleri öncesi Sarıyer ilçesinde seçim bildirgesi hazırlanarak merkeze sunuldu. Bu bildirgeden 4 madde Genel Merkez Seçim Bildirgesi’nde yer aldı. Bu seçim bildirgesini 81 ilden sadece 16 il ve Türkiye’deki ilçelerden bir tek CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı hazırlamıştı.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA ENGELSİZ YAŞAM SUNUYOR

Ayazağa’da kurulan engelli çalışma grubu ile konfeksiyonlardan toplanan parça kumaşlarla ürün haline getirildi. Kermeslerde, alışveriş merkezlerinde satışları sağlandı. Buradan sağlanan gelir ile engelli vatandaşlara ve ailelerine eğitim, tekerlekli sandalye, akülü sandalye, eğlenceler, sabah kahvaltıları ve kültür gezileri düzenlendi. Sarıyer’in sınırları içerisindeki engelli aileleri tespit edilerek, evlerinde ziyaret edildi. İhtiyaç listeleri çıkarılarak raporlandı. Sorunun değil Çözümün parçası olundu. İlgili kurumlarca sorunların çözümleri sağlandı. Sarıyer İlçe Başkanlığınca sıfır kilometre minibüs alındı. Bir önceki ilçe aracı engelli aparatları takılarak engelli aracı yapıldı. Belki engelli aracı olan tek parti ilçesi Sarıyer’dir. Bu konuda engellilere direkt hizmet vererek gönüllerdetaht kurdu.

MEHMET DENİZ KİMDİR?

6 Aralık’ta yapılacak CHP Sarıyer İlçe Kongresi, Cumhuriyet Halk Partisi’ne demokrasi şöleni yaşatacak. 2011 yılından itibaren başarıyla başkanlığı devam ettiren Mehmet Deniz ve Ali İhsan Özdemir’in yarışacağı başkanlık seçimi için artık tüm gözler Pazar gününe çevrildi. Örgütün içinden gelen ve tüm partililere eşit mesafede yaklaşarak birlik beraberliği en üst seviyeye ulaştıran Başkan Mehmet Deniz, bir kez daha delegelerden büyük destek görüyor. 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Ortaokul ve üniversite döneminde yaz sezonlarında çeşitli iş kollarında çalıştı. Öğrencilik dönemi sonrasında ilk iş hayatına Profilo Holding A.Ş.‘de Bölge Sorumlusu olarak başladı. İstanbul Madencilik A.Ş. firmasında yönetici olarak 1997 – 2007 yıllarında Fiba Holding grubuyla çalışan YKA inşaat firmasının Türkiye ve Romanya bölümünde finans ve personel direktörü olarak görev yaptı. 2008 yılından itibaren ise Turkcell fiber optik kablo alt yapı konusunda faaliyet gösteren, aynı zamanda Kalekim bayisi ve sidding bayisi olan kendi firmasında çalışmaktadır.

SİYASİ FAALİYETLERİ

1994-1999 DSP Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği ve bu dönemde 2 yıl Meclis Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 1999–2004 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyeliği ve yine bu dönemde 2 yıl Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği görevinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2002 genel seçimlerinden önce katıldı. 2004 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Meclis Kontenjan adaylığı 2007 Genel Seçimlerinde2. Bölge Seçim Komisyonunda, 2009 Yerel Seçimlerinde ise Sarıyer Seçim Komisyonunda, 2011 genel seçimlerinde 2. bölge seçim koordinasyon merkezinde görevdeyken 01.05.2011 tarihinde CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na getirildi. 18 Mart 2012 ilçe kongresiyle CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na seçildi ve görevini başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

6 SENE KULÜP BAŞKANLIĞI YAPTI

Mehmet Deniz ayrıca Reşitpaşa Spor Kulübü’nün 6 yıl başkanlığını, Boğaziçi Çevre Derneği’nde ise 3 yıl sekreterlik görevini yürütmüştür. Sarıyer’de 41 yıldır ikamet etmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.