Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ENGELSİZ YAŞAM FUARI BAŞLADI
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENGELSİZ YAŞAM FUARI BAŞLADI

ENGELSİZ YAŞAM FUARI BAŞLADI
Dünya Engelliler Günü olan 3 Aralık'ta CNR FUAR Merkezi'nde "Engelsiz Yaşam Fuarı" basladı.
05.12.2015 / 09:23


Sarıyer Belediyesi, Sarıyer'de yaşayan engelli vatandaşların yaşam standartlarını yükselten projeleri ile Engelsiz Yaşam Fuarı'nda yerini aldı. CNR EXPO'da 6 Aralık tarihine kadar sürecek olan fuara katılan Sarıyer Belediyesi'nin, Koç Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği EÇADEM projesi başta olmak üzere tüm hizmetlerini tanıttığı stand ilk gününde büyük ilgi gördü. Standı ziyaret eden vatandaşlara Sarıyer Belediyesi'nin hizmetlerini anlatan broşürlerin yanında hediyeler verildi.2009 yılında Sarıyer Belediyesi bünyesinde açılan Engelli Koordinasyon Merkezi'nin (SEKOM) engelli vatandaşlara yönelik yaptığı atlı terapi, yaz kampı, kültürel ve sosyal gezilerin yanı sıra akülü araç tamir ve bakım, evde bakım hizmetleri gelen ziyaretçilere tanıtıldı.EÇADEM bir yaşını doldurdu

Sarıyer Belediyesi’nin, Koç Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği, İstanbul Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı ve Boğaziçi Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin destek verdiği Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi'nin (EÇADEM) bir yılını doldurması şerefine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ile EÇADEM eğitmenleri, öğrencileri ve ailelerinin katılımıyla pasta kesildi."Yerel yöneticilerin bu işe kalplerini koyması gerekiyor"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne denk gelen açılışa katılan Sanatçı Metin Şentürk, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'i Sarıyer Belediyesi standında ziyaret ederek bol bol sohbet etti. Engelliler için yasa çıkartmanın kolay olduğuna dikkat çeken Şentürk, "Engelliler ile ilgili yapılan çalışmalarda devamlılık esastır. Hassasiyetleri tetiklemek gerekiyor. Yasalar çıkartmak kolay. Önemli olan yerel yöneticilerin bu işe kalbini koymasıdır. Engelli vatandaşları eve kapatmayan, yaşama dahil eden, gerekli desteklerle yaşam kalitelerini arttıran çalışmalara imza atan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e çok teşekkür ediyorum. Bir yerel yönetici olarak bu konuda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığına inanıyorum" şeklinde konuştu."Yaşamın içinde olmalılar"

Sağlıklı her bireyin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, "Benim hiçbir sakatlığım yok diye düşünmemek lazım. Her sağlıklı birey birer engelli adayıdır. Bakıma muhtaç yaşlıları da sayarsak neredeyse nüfusun yarısı ediyor. Yerel yönetimler yaşamın içinde olması gerektiği gibi olursa, oradaki engeller kalkar. Engelli vatandaşlar bana özel yol yap demiyor. Sadece yaşamın içinde olayım, ben de parkı kullanayım diyor. Bunun yanı sıra ailelerin de eğitimi, sosyal ihtiyaçları önemli. Sarıyer Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz" dedi.Sarıyer Belediyesi'ni, 3–6 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilere kapıları açık olan Engelsiz Yaşam Fuarı'nda F–310 numaralı standta ziyaret edebilirsiniz.