Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Provakasyona Mehmet Deniz Engeli
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Provakasyona Mehmet Deniz Engeli

Provakasyona Mehmet Deniz Engeli
Büyükdere’de yapılan delege seçimlerinde parti üyesi olmayan bir şahıs, oy verme işlemleri sırasında yasal olmadığı halde içeri girip müdahalede bulununca ilçe binasında gergin anlar yaşandı.
09.11.2015 / 11:36


Büyükdere’de yapılan delege seçimlerinde parti üyesi olmayan bir şahıs, oy verme işlemleri sırasında yasal olmadığı halde içeri girip müdahalede bulununca ilçe binasında gergin anlar yaşandı. CHP Büyükdere Eski Mahalle Başkanı İsmail Mırık ile CHP İBB meclis üyesi Ali Rıza Yılmaz arasında aylar önce yaşanan delege seçimlerine yönelik gerginlik devam etti. Eski Mahalle Başkanı İsmail Mırık ile mahalle başkanı Mahmut Demir’in yarıştığı delege seçimlerinde parti üyesi olmayan bir şahıs oy verme işlemleri sırasında müdahalelerde bulununca, Ali Rıza Yılmaz tarafından uyarıldı ve dışarı çıkması istendi. Bu sırada gerginleşen ortamda Ali Rıza Yılmaz, kardeşi Hüseyin Yılmaz ve İsmail Mırık arasında sözlü tartışma çıktı ve iki grup birbirine girdi. Birbirlerine sert müdahalelerde bulunan iki tarafı ciddi anlamda yumruklaşmasını ise ilçe yönetim kurulu üyeleri ve diğer partililer araya girerek engelledi.

İKİ GRUBU SAKİNLEŞTİRDİ, KUCAKLAŞTIRDI

Yaşanan gerginliğin ardından CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz duruma müdahale ederek iki grubu bir araya getirdi. Hiç bir olayın, hiç bir gelişmenin CHP ailesini ayrıştırmaması gerektiğini söyleyen Deniz “demokrasi çerçevesinde gerçekleşen seçimlerimizde her iki liste de bizim değerli arkadaşlarımızdan oluşuyor. Hepimiz biriz. Seçimin sonunda kaybeden olmayacak, her iki liste de seçimi kazanmış olacak. Çünkü sonunda demokrasi kazanacak. Partimize dışarıdan müdahale ederek kaos ortamı yaratmaya çalışanlara prim vermeyelim” şeklinde konuşmalarda bulundu. iki tarafı da sakinleştiren ve birbirlerine sarılmalarını sağlayan Deniz, bir kez daha otoritesini ve liderliğini hissettirmiş oldu.

ZAFER 16 OY FARK İLE MAHMUT DEMİR’İN OLDU

Büyükdere mahallesi’nde yapılan Kongre Delegeleri seçimini İBB Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz’ın desteklediği Mahmut Demir’in listesi kazandı. Seçimde 278 oy kullanıldı, 276 oy geçerli sayıldı. Mahmut Demir: 146, İsmail Mırık: 130 oy aldı.

Kazanan Mahmut Demir’in Kongre delege listesi:

Mahmut Demir

Leyla Doruk

Nihal Nevruz

Sabire Genç

Hayrettin Dereli

Hüseyin Yılmaz

İbrahim Yücel

Şinasi Bay

Murat Doğan

İmdat Ünlü

Gökhan Cengiz

Metin Ekinci

Mevlüt Bülbül

Yusuf Ok


YORUMLAR
demokrat biri: 
"kongreyi bekliyoruz"
hayırlısıyla şu ilçe kongresi olsun ak koyun kara koyun ortaya çıkar
09.11.2015 / 14:54