Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP Sarıyer İlçe Başkanı </br>Mehmet Deniz'den Açıklama
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Sarıyer İlçe Başkanı
Mehmet Deniz'den Açıklama

CHP Sarıyer İlçe Başkanı </br>Mehmet Deniz'den Açıklama
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz 1 Kasım Seçimleri sonrası bir basın bildirisi yayınladı.
05.11.2015 / 20:46


Partimiz 7 Haziran 2015 seçimlerine Türkiye genelinde %24,9 oy almış, iken Sarıyer'de %38,5 oy almıştır.

1 Kasım seçimlerinde ise Türkiye genelinde %25,4 oy almamıza karşılık Sarıyer'de %40,3 oy almış bulunmaktayız.

Matematiksel değerlendirmeye tabi tutulduğuna partimiz ülke genelinde % 0,5 oyunu arttırmış, Sarıyer ilçemizde ise % 2 (10579) civarında bir oy artışı sağlamıştır.

Sarıyer ilçemizde Kısırkaya hariç bütün mahallelerimizde hem oransal olarak hem de rakamsal olarak oyumuz artmıştır. Tabii ki bu kesinlikle bizim için bir başarı değildir.

Bu sonuçları baz alarak ülke geneli ve Sarıyer belediye seçimlerine dönük ön görülerde bulunmak siyasi bilgi yoksunluğudur.

2014-2015 de ülkemizde ve partimizde seçim sinsilesi yaşadık. Parti içinde Sarıyer'de meclis Üyeliği ön seçimi, 2014 yerel seçimleri, hemen peşinden Cumhurbaşkanlığı seçimleri, milletvekili ön seçimleri, 7 Haziran genel seçimleri, mahalle delege seçimleri ve son olarak da 1 Kasım 2015 genel seçimleri yaşanan bütün parti içi ve parti dışı seçimler bizlere bir takım sonuçlar verdi. Bu seçimler de kazananlar oldu kaybedenler oldu.

Kaybeden bazı arkadaşlar neden kaybettiklerini kendilerini gözden geçirirken bazı arkadaşlar kin ve nefretle çevresine saldırmaya başladılar halen devam ediyorlar.

Bu Demokratik bir yarış bu yarışta kimse kimsenin düşmanı değil sadece rakibi, rakiple yarışırken insanlık ve vicdan sınırlarını aşmadan, kişisel bir olgunluk içerisinde eleştirileri yapmakta insanlık ve gelecek adına büyük fayda var.

AKP son seçimde ülke genelinde kendi yarattığı kaostan beslenmiş adil bir seçim yarışının yapılmadığı ortamda MHP, HDP (bir kesiminin hem Güneydoğu'da hem de Sarıyer de ), Bağımsızların oylarını alarak oyunu Türkiye genelinde %8, Sarıyer'de ise %6,5 artırmıştır.

Ülkemiz için umarım hayırlı olur.

Bizler 1 Kasımdan dersler çıkarırken onlarda 7 Haziran'dan ders çıkarabilirler ise ülkemizde ki kutuplaşma son bulur.

AKP’nin vaadlerinin takipçisi olacağız. Asgari ücretin 1.300 TL olması konulu vaadlerinden daha ilk günde çark etmiş bulunmaktalar.

Bizler çalışan emek veren fedakar arkadaşlarımızla üretmeye eksiklerimizi gidermeye devam edeceğiz.

Çalışmadan pusuya yatıp aman ilçe başarısız olsun, il başarısız olsun genel başkan başarısız olsun diye dua edip başka partilere oy verip benim partimi karıştırmak isteyen matematik ve vicdan özürlülerine, fırsat vermeyeceğimizi herkes bilsin.

Sevgili Sarıyerliler

Bizlere vermiş olduğunuz destekten ötürü çok teşekkür ederken, emek veren gecesini gündüzüne katan cefakar, özverili bütün partililerimize enderin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ülkede parti içi demokrasiyi yaşatmaya çalışan tek parti olan CHP de mahalle delege seçimleri üyelerimizin katılımı ile kaldığı yerden devam edecektir. 07.11.2015-15.11.2015 tarihleri arasında yapılacak delege seçimleri ile ilgili hangi mahallede, hangi tarih ve saatte, hangi adreste yapılacağı ile ilgili takvim ektedir.

Saygılarımla 

Mehmet Deniz/CHP Sarıyer İlçe Başkanı 

Delege Seçim Tarihleri için Tıklayınız