Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Pompalı Tüfekli Saldırgan Yakalandı!
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Pompalı Tüfekli Saldırgan Yakalandı!

Pompalı Tüfekli Saldırgan Yakalandı!
Yeniköy'de pompalı tüfek ile 5 kişiyi yaralayan 24 yaşındaki Samet Apsalmış yakalandı
04.11.2015 / 18:45


Yeniköy'de pompalı tüfek ile 5 kişiyi yaralayan kurye yakalandı. Kurye, polisin pompalı tüfeği nereden bulduğu yönündeki sorusuna "Ormanda bulmuştum, lazım olur diye saklamıştım" yanıtını verdi.

Yeniköy'de önceki akşam bir kurye, motosikletinin kontrolünü kaybederek, yola düştü. Durumu gören bir balıkçıdaki çalışanlar, hemen hafif yaralı motosiklet sürücüsünü yanına gitti. Yardım etmek amacıyla yaralıyı kaldırdı. İddiaya göre daha sonra motosiklet sürücüsünü, yavaş gitmesi yönünde uyardılar. Bunun üzerine çıkan tartışmada kurye dayak yedi.TÜFEK ORMANDA BULUNDU

Kurye motosikletiyle olay yerinden ayrıldı. Kısa süre sonra ise bir pompalı tüfek ile geri döndü. Tartıştığı kişilere ateş açtı. Olayda 5 kişiyi yaralanırken, kurye motosikletiyle kaçtı. Sarıyer Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kuryenin 24 yaşındaki Samet Apsalmış olduğunu belirledi. Apsalmış dün sabah evinde gözaltına alındı. Saldırıda kullandığı pompalı tüfek ise Bahçeköy'de bir ormanlık alanda bulundu.

"LAZIM OLUR DİYE SAKLAMIŞTIM"

Polisteki ifadesinde olayın kazadan kaynaklandığını anlatan Samet Apsalmış, "Pompalı tüfeği nereden bulduğu" yönündeki soruya "Daha önce ormanda bulmuştum. Lazım olur diye saklamıştım. Başıma bu olay gelince gittim sakladığım yerden aldım" diye yanıt verdi. Apsalmış adliyeye sevk edilirken babası Satılmış Apsalmış, "Çocuk beş dakika oturmuş, 'Bir şeyim yok, ben giderim' demiş. Biri kafa vurmuş, biri de yumruk atmış. Kaşını gözünü patlatmışlar, çocuğu dövmüşler. Motorla gelirken araba çıkınca bu frene basmış, motordan düşmüş. Motor sürüklenmiş, gitmiş. O adamlar gelip hemen motoru kaldırmışlar. Çocuk gitmiş rapor almış, ağrına gitmiş, o da pompalıyla geri dönmüş. Evde yoktu, bir yerden almış."