Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İki Villadan 900 Bin Lira Çalan Hırsızlar Yakalandı
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İki Villadan 900 Bin Lira Çalan Hırsızlar Yakalandı

İki Villadan 900 Bin Lira Çalan Hırsızlar Yakalandı
Sarıyer ve Üsküdar'da Lüks villalardan toplam 900 bin lira değerinde ziynet eşyası ve döviz çalan biri kadın,4 hırsız polis tarafından yakalandı.
04.11.2015 / 16:58


İstanbul'da kapısında güvenlik görevlisi bekleyen lüks villalardan, toplam 900 bin lira değerinde ziynet eşyası ve döviz çalan biri kadın,4 hırsız polis tarafından yakalandı.

CAMI KIRARAK VİLLANIN İÇERİSİNE GİRDİLER

Hırsızların gerçekleştirdiği birinci olay, Sarıyer, Pınar Mahallesi'nde yaşandı. Görgü tanıklarının ifadesine göre Şirket yöneticisi Ayşe Serpil B.'nin villasının bulunduğu lüks villaya gelen hırsızlar kapıdaki görevliyi sürpriz yapacaklarını söyleyerek ikna etmeye çalıştılar. Ancak güvenlik görevlisinin ikna olmaması üzerine aracı bir yere park edip duvardan atlayarak siteye girdikleri öğrenilen hırsızlar camı kırarak villanın içine girdikleri tespit edildi.BİNLERCE LİRA VE EURO İLE KAYIPLARA KARIŞTILAR

Şüphelilerin evde bulunan kasayı açarak 200 bin liralık, ziynet eşyasını alarak kayıplara karıştı. Üsküdar Küçüksu Mahallesi'nde yaşanan ikinci olayda ise işadamı Orhan A.'nın villasına giren hırsızlar değeri 600 bin lirayı bulan ziynet eşyası, 30 bin Euro, 11 bin dolar ile 50 bin lirayı alarak kaçtılar.SUÇLAMALRI KABUL ETMEDİLER

Hırsızlık Büro Amirliği tarafından olaydan sonra başlatılan çalışmada güvenlik kamerasını inceleyen dedektifler hırsızların eşkallerini belirledi. İki hırsızlığı da aynı kişilerin yaptığı tespit edildi. Polis yaptığı operasyonda Güldeste Y.(44), Ozan U.(38) H.Y.(36) ve E.G.(36)'yi gözaltına aldı. Poliste verdikleri ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Güldeste Y. ve Ozan U. tutuklanırken diğer şüpheliler serbest bırakıldı.