Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Huber Köşkü Önünde Kendini Vuran Genç Son Yolculuğuna Uğurlandı
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Huber Köşkü Önünde Kendini Vuran Genç Son Yolculuğuna Uğurlandı

Huber Köşkü Önünde Kendini Vuran Genç Son Yolculuğuna Uğurlandı
Huber Köşkü önünde intihar eden Fatih Ürker, sırlarıyla toprağa verildi. Arkadaşları, Ürker'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini ve köşke elini öpmeye gittiğini iddia etti.
04.11.2015 / 18:46


Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü önünde silahla kendini vurması sonucu hayatını kaybeden Fatih Ürker, son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Ürker'in arkadaşı, "Tayyip Erdoğan'ı da seven birisiydi. Ben cumhurbaşkanını görmeye gidicem, elini öpücem diyordu." açıklamasında bulundu.

MİSAFİR GİRİŞİNDE SİLAHLA KENDİNİ YARALADI

Tarabya'daki Huber Köşkü'nde dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda Fatih Ülker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini söyleyerek içeri girmek istedi. Görevlilerin misafir girişine yönlendirdikleri Ülker burada polisin silahını alarak önce havaya ardından kendine ateş ederek yaralandı.CENAZE AİLESİ TARAFINDAN EVİNE GETİRİLDİ

Kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Ülker, hayatını kaybetti. 20 yaşındaki Fatih Ürker'in cenazesi, ailesi tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Sarıyer'deki evine getirildi. Ürker'in cenazesi, evinde alınan helalliğin ardından Çamlıktepe Camii'ne götürüldü.ÖLMESEYDİ BUGÜN ASKERE GİDECEKTİ

Ölmeseydi bugün askere gideceğini söyleyen Ürker'in arkadaşı Okancan Aysan, "Kardeşim dediğim bir insandı. Çocukluğum beraber geçti. Ben askerden geldim askere yollayacaktım onu bugün. Ama yollayamadım. Ne oldu ne bitti hiç bilmiyorum."KÜÇÜKLÜKTEN BERİ TAYYİP HASTASI BİR İNSAN"

İnternette gördüm yok bazı siyasi görüşler bildirilmiş, terörist ilan edilmiş. Ben buna karşıyım. Tayyip Erdoğan'ı da seven birisiydi. Ben cumhurbaşkanını görmeye gidicem, elini öpücem diyordu. Bazı sorunlar dışında hayatı düzgündü. Bugün askere yollayacaktık kardeşimizi cenazesine geldik. Sabah beni aradı uyuyordum mesaj atmış; akşam askerlik eğlencem var kardeşim gelirsin diye. Ama ölüm haberini duydum. Köşke gideceğini elini öpücem diyordu. Zaten küçüklükten beri Tayyip hastası olan bir insan. Öpücem Tayyip bizim babamız diyen bir insandı. Ama ne oldu bilmiyorum." dedi.

Fatih Ürker'in cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi.