Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıdağ'ın Trafik Sorununu Çözen Yol Hizmete Açıldı.
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıdağ'ın Trafik Sorununu Çözen Yol Hizmete Açıldı.

Sarıdağ'ın Trafik Sorununu Çözen Yol Hizmete Açıldı.
Sarıyer’in trafik sorununu çözen, mobil ve yaya ulaşımını rahatlatan projelerden biri daha hayata girdi.
21.10.2015 / 21:52


Sarıdağ’ı Sarıyer’e bağlayan, oldukça dik ve dar virajlardan oluşan yol, yapılan genişletme ve asfaltlama çalışmalarının ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katılımıyla Sarıdağlı sakinler tarafından açıldı.Vatandaşlar ve belediye çalışanlarıyla Sarıdağ’a yürüyen Başkan Genç, dernek binasında yurttaşlarla birlikte çay içip sohbet etti. Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel’in teşekkür konuşmasının ardından söz alan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Sarıdağ’a yapılan yol, duvar ve merdiven çalışmaları hakkında teknik bilgi verdi.Başkan Genç: “İstanbul’un en güzel ilçesinde ambulansın giremediği bir yol var sözünü kabul edemeyiz”

İnşaat yapmanın zor olmadığını fakat inşaat yapılırken birtakım sıkıntılar çekildiğini dile getiren Başkan Genç, “Buralara sırtında taşıdığı çimento çuvalıyla yol yapan, duvar yapan, merdiven yapan işçi kardeşime teşekkürden öte kurban olurum” diye konuştu. Yol yapımı için kendi toprağından feragat eden vatandaşlar adına Hediye Ergül’e teşekkür eden Genç şöyle konuştu; “Barınma hakkı için, eğitim hakkı için, yaşama hakkı için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz”Sarıdağ’a neler yapıldı?

Sürücülerin manevra yapmakta zorlandığı, kaza ihtimaline açık ve dik yokuşlardan oluşan yol, Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün uzman ekipleri tarafından 3 metreden 7 metre eninde genişletildi. Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki yolun kenarına 200-300 metrekare güvenlik duvarı inşa edildi. Yetkililer, duvar inşaatının devam edeceğini bildirdiler. Özellikle yaya ulaşımını engelleyen zorlu yamaçlar, inşa edilen merdivenlerle sorun olmaktan çıktı.Dernekteki toplantının ardından toplu halde hatıra fotoğrafı çektiren Sarıdağlı yurttaşlar, Başkan Genç’e hizmetlerinden ötürü çerçeveli Atatürk resmi hediye etti. Sarıdağ buluşmasına CHP Sarıyer İlçe teşkilatı, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Dernek Üyeleri ve çok sayıda Sarıdağlı yurttaş katıldı.