Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'deki Terör Operasyonu Sırasında </br>Dilek Doğan Nasıl Vuruldu?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'deki Terör Operasyonu Sırasında
Dilek Doğan Nasıl Vuruldu?

Sarıyer'deki Terör Operasyonu Sırasında </br>Dilek Doğan Nasıl Vuruldu?
Sarıyer'de Polisin terör örgütü DHKP-C’ye yönelik düzenlenen şafak operasyonunda, 25 yaşındaki Dilek Doğan evinde vurularak ağır yaralandı. Genç kızın, gece saatlerinde duran kalbi tekrar çalıştırılarak hayata döndürüldü ancak hayati tehlikeyi atlatamadı.
19.10.2015 / 05:57


Sarıyer'de polisin terör örgütü DHKP-C’ye yönelik düzenlenen şafak operasyonunda, 25 yaşındaki Dilek Doğan evinde vurularak ağır yaralandı. Genç kızın, gece saatlerinde duran kalbi tekrar çalıştırılarak hayata döndürüldü ancak hayati tehlikeyi atlatamadı.

Anne Aysel Doğan, “Polisler eve ayakkabı ile girdi. Kızım da ‘galoş giyin, sonra girin’ diyince tartışma çıktı. Silah sesi duydum ve kızım yere yığıldı. Kızımız vurulduktan sonra polislerle itiş kakış yaşadık. Sonra hastaneye getirdik kızımı. Benim kızım canlı bomba değil. Canlı bomba olsa evde mi yatar, neden vurdular?” diye sordu.Polis, Dilek Doğan’ın vurulmasıyla ilgili açıklama yapmadı, ancak operasyonun Amerikan Başkonsolosluğu’na saldırıdaki ikinci kadını bulmaya yönelik olduğu öğrenildi. Anadolu Ajansı’nın iddiasına göre ise, Dilek Doğan, ev sakinlerinden birinin polisin silahına sarılıp tetiğe basması sonucu yaralandı. Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Günay Dağ, polisin başka evleri de basarak kadın canlı bomba aradığını, Dilek Doğan’ın canlı bomba olmadığını söyledi.Dilek Doğan’ın babası Metin Doğan da şunları söyledi:

“Evimize 4 polis ayakkabılarıyla girdi. Kızımı vuran polise ‘galoş giyin’ dedik. Onlar da ‘giymeyiz’ dediler. Sonra silahı bize doğrulttu. Bir anda kızımı vurdular. Kızımı öldü zannettim. Polisler panikleyip dışarı kaçmaya başladılar. Evde kesinlikle bir çatışma olmadı. Kızımız vurulduktan sonra polislerle itiş kakış yaşadık. Benim beş tane çocuğum var. Dilek benim tek kızım. Umarım sağlığına kavuşur.”CHP MİLLETVEKİLLERİ HASTANEYE GELDİ

Olayın ardından CHP milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Ali Şeker gece saatlerinde hastaneye giderek Dilek Doğan'ın durumu hakkında bilgi aldı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gazetecilere açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, "Bir arama sırasında genç bir kız polis kurşunuyla çok ağır yaralanmış. Şu an hayati tehlikesi devam etmekte. Biz yakınları ve görgü tanıklarıyla konuştuk. Bizim öğrendiğimiz; polis bir arama için geliyor. Aramada bir zorluk çıkarılmıyor. Polis içeri giriyor. Sadece içeriye girerken, 'Ayaklarınıza galoş giyin, giymeyin' tartışması çıkıyor. Ve o sırada polisin silahından çıkan bir kurşunla, Şişli'de mağazada çalışan bir emekçi kadın, hiçbir siyasal sabıkası yok, hiçbir siyasal suçu yok, şu an ağır yaralı biçimde, ki az evvel kalbi durdu, tekrar çalıştırılmış" diye konuştu.POLİS HASTANE ÖNÜNDE BEKLİYOR

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker de, Dilek Doğan'ın, kurşunun yakın mesafeden kaburganın hemen altından girip kürek kemiğinden çıkması nedeniyle ağır yaralandığını söyledi. Şeker, "O silahlar önüne gelene sıkılmamalı" dedi. Genç kızın ağabeyi Emrah Doğan da, "Kız kardeşim biliyorum ki umudu elindedir, bizi bırakmayacaktır" dedi. Bu arada, polis ekiplerinin hastane önünde akrep ve TOMA ile önlem aldığı görüldü.