Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Meclisi İzlemeye Gelen Vatandaşlar: “AKP’li Meclis Üyelerinin Arasında Provakatörler Var”
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Meclisi İzlemeye Gelen Vatandaşlar: “AKP’li Meclis Üyelerinin Arasında Provakatörler Var”

Meclisi İzlemeye Gelen Vatandaşlar: “AKP’li Meclis Üyelerinin Arasında Provakatörler Var”
Sarıyer Belediye Meclisi dün adeta hakaretlerin havada uçuştuğu bir günü geride bıraktı. CHP ve AKP’li meclis üyeleri birbirleriyle yumruklaşmanın eşiğinden döndü.
06.10.2015 / 14:02


Sarıyer Belediye Meclisi dün adeta hakaretlerin havada uçuştuğu bir günü geride bıraktı. CHP ve AKP’li meclis üyeleri birbirleriyle yumruklaşmanın eşiğinden döndü. AKP’li Nurettin Çelik ve Selçuk Bozkır, Sarıyer Belediyesi’nin usülsüzlüklere meydan verdiğini ve yolsuzluk yapıldığını iddia etmesine Sarıyer Belediye Belediye Başkanı Şükrü Genç kayıtsız kalamadı ve tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine Başkan Genç’e karşı hakarete varan ifadeler kullanan AKP’li meclis üyelerine ise salonda meclisi izlemeye gelen vatandaşlar, Başkan Genç’e terbiyesizlik yapıldığını söyleyerek büyük tepki gösterdi.ORTALIK FENA KARIŞTI

Toplantıda AKP’li Nurettin Çelik’ten sonra söz alan CHP’li Gökan Zeybek’in konuşmasında AK Partili meclis üyeleri devamlı olarak sataşmalarda bulundu. Gökan Zeybek konuşmasını bitirdikten sonra ise ortam iyice gerildi ve karşılıklı söyemler hakaretlere vardı.

Meclisteki gündem maddelerinden 2016-2017-2018 Gelir-Gider Bütçe Tasarısı Hakkındaki Başkanlık Teklifi’nin görüşüldüğü esnada sinirler gerildi. CHP’li Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun gündem maddesinin ilgili komisyona havalesiyle ilgili olarak oylama yaptıracağı sırada AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, Sarıyer Belediyesi’ni yolsuzlukların yaşandığı bir belediye olarak gösterip, “Buradan bir şey çıkmaz, bu nedenle bütçe tasarısının komisyona gitmeden oylanmasını ve bizim de vereceğimiz ‘hayır’ oyu ile geçmesini istiyoruz” dedi.

Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun: Çelik’in istediği kanunen yasal değil

Bunun üzerine cevap veren Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun, bunun yasal olarak mümkün olmadığını, tasarının önce komisyonda görüşülmesi gerektiğini dile getirdi. CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek ise AK Parti’li Nurettin Çelik’in yolsuzlukla ilgili sözlerinin haddini aşan ifadeler olduğunu ve asıl bu konuda AK Parti’nin şaibeli olduğunu ifade ederek Çelik’e cevap verdi. Bu arada tartışmaya diğer meclis üyeleri de katıldı ve söz düellosu mecliste gergin anları tavan yaptı.. Her iki grubun da meclis üyeleri ayağa kalkıp birbirlerinin üzerlerine yürüdüler.AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİ, MUSTAFA TOK’UDA SİNİRLENDİRDİLER

Sakinliği ile bilinen ve Sarıyer’de her kesim tarafından sevilen bir isim olan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, AKP’li meclis üyelerinin söylemlerine karşı kayıtsız kalamadı ve o da elindeki belgelerle tepkisini dile getirdi. Bu arada meclisi izmeye gelen vatandaşlar ise akp’li meclis üyelerinin gereksiz yere olay çıkarttıklarını ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e saygısızlık yapıldığını söylediler. Vatandaşlar ayrıca gösterdikleri tepkide, AKP’li meclis üyelerinin arasında provakatörlüğe soyunan meclis üyelerinin olduğunu da sert sözlerle dile getirdiler.

AKP’DEN MANİDAR DAVRANIŞ… MECLİS SAATİNDE MUHTARLARI KAHVALTIDA AĞIRLADILAR

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’ı Sarıyer’de görev yapan muhtarlara İstinye sosyal tesislerde toplantılı kahvaltı düzenledi. Ancak meclisi düzenli olarak takip eden muhtarlar tabiri-caizse bu durumdan dolayı iki ara bir derede kaldılar. Muhtarların bir çoğu davetten dolayı yanlış anlaşılmamak adına kahvaltıya katılırken, kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda ise kahvaltının, meclis ile aynı saate konmasına büyük tepki gösterdiler.