Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Kıvırcık Mustafa’dan Bayrampaşa Maçı Öncesi Son Uyarılar
Sarıyer'de Ambulansa Çarpan Araç Takla Attı: 2 Yaralı
Halkın Teveccühü Her Geçen Gün Artıyor...
2019'da Sanayiciye Destek Yağacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kıvırcık Mustafa’dan Bayrampaşa Maçı Öncesi Son Uyarılar

Kıvırcık Mustafa’dan Bayrampaşa Maçı Öncesi Son Uyarılar
Sarıyer, Pendikspor ile sahasında seyircisiz oynadığı sezonun ikinci maçını 1-0 kazanarak iyi gidişatını devam ettirdi. İki takımın da formasını terletmiş birisi olarak, Sarıyerimize genel bir analizde bulunacağım.
18.09.2015 / 16:20


Sarıyer, Pendikspor ile sahasında seyircisiz oynadığı sezonun ikinci maçını 1-0 kazanarak iyi gidişatını devam ettirdi. İki takımın da formasını terletmiş birisi olarak, Sarıyerimize genel bir analizde bulunacağım.

Galip gelmemize rağmen bireysel olarak geçen sezon ki takımımızdan daha düşük potansiyeldeyiz. Sezon başıdır, ekip yenidir, zamanla daha iyi olur düşünceleri ayrı bir olaydır. Transfer edilen futbolcular, geldikleri takımlarda banko oynamış olabilir ama Sarıyer’in geçen sezon geldiği durum itibariyle çıtanın biraz daha yükseldiğini, bu sene de daha iyi transferlerle devam etmesini istikrar yönünden isterdim.

Maalesef yine sil baştan yeni bir takım, geçen seneden bir tek Mustafa Soydaş var. Ben iki maçı da galip geldiğimiz ortamda bunları söylüyorum, bana sorarsanız bu kadrodan geçen seneki takımda kim oynar diye, bir elin parmaklarını geçmeyecektir. Serkan Çalık, kariyeri belli, seri, takımı çabuk atağa çıkarıyor maalesef o olmasa rakip sahaya zor ineriz, keşke geçen sezon olsaydı. Sağ bekimiz Hakan Ateş, hareketli, çabuk, ataklara katılan bir futbolcu görünümünde. Geçen sezon ki sağ beklerimizden daha iyi gibi, sol bek Kağan Konuk, tekniği iy,i zamanla daha iyi olacağım görüntüsü verdi. Geçen sezonun sol bek eksiğini kapatacak gibi görünüyor ama özellikle iç sahada oynarken atağa çıkmalı, bindirmeler yapmalı. Zamanla bunu yapacaktır. Stoperlerden Serkan Yalçın, topu iyi sokuyor oyuna, hareketli bir oyuncu görüntüsü verdi ama rakip Pendikspor, müdafamızı hiç zorlamadı, zamanla daha iyi takımlara karşı nasıl olur bilemem, erkenden karar vermek zor gibi. Diğer stoperimiz Sabutay da biraz ağır topçu, o da fazla zorlanmadı rakipten dolayı. Stoperlerimiz için en doğrusu biraz daha zaman açıkçası, daha iyi rakiplere karşı neler yapabileceği kestirilemiyor.

Mustafa Soydaş ön liberodaydı, Soydaş geçen sezon son başında fazla tercih edilmeyen sezon sonlarında banko oynayan oyuncuydu. Kumaşını biliyoruz zaten. Yanında oynayan 7 numara Ercüment Balıkçı bal yapmayan arı gibi gördüm, risk almayan, topsuz oyunda olan ama toplu oyunda ağırlığını gösteremeyen bir yapısı vardı, zamanla inşallah iyi olur. 11 numara Berkay Günay sol ayağını ve duran topları iyi kullanıyor ama Pendikspor maçında hiç risk almadı, forveti destekleyen konumda oynamasına rağmen pek bir varlık göstermedi. Orta sahanın solunda oynayan Serdar Eyilik ayağına hakim, hareketli bir oyuncu ama Pazar günü iyi gününde değildi herhalde. 10 numara Can Erdem ne yazık ki hiçbir varlık göstermedi, fiziği gayet iyi olmasına rağmen ne bir hava topu aldı ne de rakip savunmayı zorladı, biraz yavaş bir topçu. Cemre’nin sakatlığının geçmesi ile bu arkadaşımızın bu görüntüyle forma giymesi zor olur. Takımın en isabetli transferi bence Serkan Çalık, sonradan oyuna girip golümüzü atan Mustafa Tahir Babaoğlu gerçekten kaliteli, güzel bireysel gol attı. Kaçırdığı posizyonda da kalitesini gösterdi. Kesinlikle bu görüntüsüyle Can Erdem’den daha iyi sinyaller verdi. Cihan Yeşilırmak sonradan oyuna girdi, süratli ama dağınık bir görüntü verdi. Bir de Caner Ağcı sonradan oyuna girdi kumaşı fena değil gibi duruyor.

Genel bakışımı söylemek gerekirse, Pendikspor geçen sezon grubumuzda olsaydı küme düşme potasında bir takım olurdu. Tabii diğer rakipleri de görmek lazım, inşallah Pendikspor veya Üsküdar Anadolu gibi olurlar. Zaman gösterecektir her şeyi. Ama kesinlikle şunu söyleyebilirim bu takımdan Serkan Çalık, Cemre Atmaca, sağ bek, sol bek ve 3 numaralı futbolcular dışında geri kalan hiçbir oyuncu geçen sezon olsalardı formayı alamazlardı -Mustafa Soydaş da dahil- inşallah ben yanılırım tabii, maça gelen kişilerinde benimle ortak düşünceleri olduğunu tahmin ediyorum.

Saygılarımla.