Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HALK ADAMI, HALKIN VEKİLİ OLUYOR
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HALK ADAMI, HALKIN VEKİLİ OLUYOR

HALK ADAMI, HALKIN VEKİLİ OLUYOR
AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan İş Adamı Mevlüt Kandemir, İstanbul’un önde gelen yerel gazetelerini Mecidiyeköy’deki CRT Medya binasında ağırladı.
09.09.2015 / 13:05


AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan İş Adamı Mevlüt Kandemir, AK Parti 2. Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladıktan kısa bir süre sonra İstanbul’un önde gelen yerel gazetelerini Mecidiyeköy’deki CRT Medya binasında ağırladı. Sohbet şeklinde geçen toplantıda Kandemir gazetecilerin sorularını içtenlikle cevapladı.

“HALKIN DESTEĞİNİ ALARAK BU KUTSAL GÖREVE TALİP OLDUM”

Memleketi Çankırı olan Kandemir, bir çok sivil toplum kuruluşunun ve İstanbul genelinde bulunan hemşerilerinin ve tüm sevenlerinin desteğini aldığını açıklayarak, “İstanbul’da yaşayan 200 bine yakın Çankırılı hemşerim var. Bu arkadaşlarımızın hepsi heyecanla “Ankara’ya bir milletvekili gönderelim” istiyorlar. Ayrıca 2. Bölgede bulunan birçok STK da aday olmam konusunda bana yoğun baskı yaptılar ve destek oldular. Milletvekili Adayı olmam durumunda milletvekili olmam kesindir. Şundan eminim ki bana verilen destekle partiler en az 2 milletvekili çıkarır” diyerek iddiasını ortaya koydu.

MEVLÜT KANDEMİR: BEN KARA LASTİKLE BÜYÜDÜM, VEKİL DE OLSAM, BAKAN DA OLSAM YİNE AYNI KALACAĞIM

Mevlüt Kandemir, hayatı boyunca hep halkın içinde olduğunu belirterek, “Ben kırsal yerde doğmuş biriyim. Ayağımda kara lastik ile büyüdüm. Ayakkabıyı gençlik yıllarımda tanıdım. Ben bugün diyorum ki, iyi ki öyle büyümüşüm. Yokluğu çekmeyen, garibanın derdinden anlamaz… Çocuklarımı da bu bilinçle yetiştirmeye çalışıyorum. Halkın sorunlarını iyi bilen, halkın içinden gelen birisiyim. Siyasette en çok bürokrat tarzı aday gösteriliyor ayrıca doktor, avukat, mühendis tarzı adaylara çok rastlıyoruz. Bu da halkı anlamakta bazı sıkıntılara neden oluyor. Halkı anlamak için halkın içinden gelmek gerekiyor. Ben halkın içinden geldim, halk adamıyım. Vekil de olsam, bakan da olsam yine aynı kalacağım.” şeklinde konuştu.

“13 YILDIR SÜREN EKONOMİK İSTİKRARI GÖZARDI EDEMEYİZ”

Kandemir, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti’nin tek başına iktidar olacağını söyledi. Konuşmasına devam eden Kandemir “Koalisyonun ne kadar sıkıntı verdiğini gördük. 13 yıldır Türkiye’de ekonomik anlamda sağlanan istikrar ortamına acilen ihtiyacımız var. Bu noktada AK Parti’nin deneyimli ve başarılı kadroları 1 Kasım’daki genel seçimlerle iktidara gelecek ve ülkemizde kalkınma hamlesini devam ettirecektir. Biz, AK Parti kadroları olarak halka karşı sorumluluğumuzun farkındayız ve seçimlere bu ciddiyetle hazırlanıyoruz” dedi.

MEVLÜT KANDEMİR: ELİMİZİ DEĞİL GEREKİYORSA GÖVDEMİZİ DE TAŞIN ALTINA KOYARIZ

AK Parti’nin yapmış olduğu hizmetlerin saymakla bitmeyeceğini ifade eden Mevlüt Kandemir, “AK Parti, hizmeti insan odaklı yaparak çalışmalarda bulundu. Gerek ülkemiz ve gerekse ilimiz için büyük bir hizmet hamlesi başladı. Ancak 7 Haziran seçimlerinin ardından muhalefet partilerin olumsuz ve yıkıcı tutumları nedeniyle, ekonomide bazı sıkıntılar yaşandı. AK Parti tek başına iktidar olduğunda, gerek millet ve gerekse devletle ilgili bütün çalışmalar zaman kaybedilmeden hayata geçiriliyordu. Ekonomik anlamda da güven ve istikrar ortamı, ülkemiz için büyük bir kazançtı. Şimdi yeni bir seçime gidiyoruz ve elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hatta bu davada gerekiyorsa gövdemizi de taşın altına koymaya hazırız. Yeter ki halkımızın huzuru, sağlığı ve hayat standartları daima iyi olsun. Vatanımız, milletimiz sağ olsun diye bizler her zaman sorumluluk almaya hazırız” dedi.