Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ya Allah Bismillah Allahu Ekber
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ya Allah Bismillah Allahu Ekber

Ya Allah Bismillah Allahu Ekber
Akşam saatlerinde Sarıyer Merkez'de toplanan yüzlerce Sarıyerli, son günlerde artan terör olaylarını düzenledikleri yürüyüşle kınadı.
09.09.2015 / 12:00


Sarıyer'in önde gelen isimlerinden Serdar Özcan'ın önderliğinde organize olan yüzlerce Sarıyerli, son günlerde artan terör olaylarını düzenledikleri yürüyüşle kınadı.

Yüzlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla İDO'nun önünden Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde bulunan HDP Sarıyer İlçe Başkanlığı'na yürüdü. Burada şehitler için sloganlar atan grup, İstiklal Marşı'nı söyledikten sonra HDP binasına Türk Bayrağı astılar. Zaman zaman taşkınlıklar yaşanmasına rağmen polisin üstün gayreti ve sağduyulu vatandaşların, arkadaşlarını sakinleştirmeleri üzerine büyük bir olay yaşanmadı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı'da, memurlarının başında bulunarak çıkması muhtemel her hangi bir olayın önlemini aldı."Ya Allah Bismillah Allahu Ekber, Ne mutlu Türk'üm diyene, şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun PKK" sloganları atan grup gece 23:00'a kadar araçlarıyla Sarıyer'de konvoy oluşturarak terörü lanetlediler.