Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Devlet Yardımı Dağıtıyoruz" Diyerek Yaşlı Kadını Soydular
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Devlet Yardımı Dağıtıyoruz" Diyerek Yaşlı Kadını Soydular

Devlet Yardımı Dağıtıyoruz
Emirgan 'da hırsızlar, 'Devlet yardımı dağıtıyoruz diyerek oyaladıkları yaşlı bir kadının yaklaşık 100 bin lira değerindeki mücevherlerini çaldı.
25.08.2015 / 22:35


Emirgan 'da hırsızlar, 'Devlet yardımı dağıtıyoruz diyerek oyaladıkları yaşlı bir kadının yaklaşık 100 bin lira değerindeki mücevherlerini çaldı.

Sarıyer Emirgan 'da, hırsızlar, Devlet yardımı dağıtıyoruz diyerek oyaladıkları yaşlı bir kadının yaklaşık 100 bin lira değerindeki mücevherlerini çaldı. Olay, öğle saatlerinde Emirgan Yunus Ağa Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi, evde tek başına yaşayan Suna Gündoğdu 'nun kapısını çalarak, 'Devlet yardımı dağıtıyoruz dedi. Gündoğdu 'nun yardım istemediğini söylemesine rağmen, kimliği belirsiz kişiler, 'Zengin-fakir ayırt etmeden, 55 yaş üstü herkese yardım dağıtılıyor, size de verelim diyerek ısrar etti. Bu kişilerle kapı aralığından konuştuğunu belirten Suna Gündoğdu, 'Kapıyı açıp 'Almam' dedim. Bu sefer kapının aralığından bana 200 lira verdi, 'Üstünü müdürüm getirip verecek' dedi. 'Üstünü falan istemiyorum' dedim. 'Teyze, bunu sen al, bana 100 lira getir' dedi. Sonra gittim getirdim, bu kez de bozuk diye kabul etmedi. '200 lirayı geri getirin, ben size geri vereyim' dedi. Sonra 200 lirasını geri getirdim diye konuştu.

HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Evinin birçok penceresinin demirli olduğunun altını çizen Suna Gündoğdu, 'Benden su istediler; suyu verdikten sonra odama geçtiğimde gördüm ki mücevherlerimin bulunduğu çantanın içi boşaltılmış. Evin tüm pencereleri kapalıydı. Bir tek torunumun odasının penceresini kapatmayı unutmuşum. Kapıdakiler beni oyalarken, biri de oradan girmiş galiba. Aslında pencere yerden de yüksek, nasıl girmişler anlayamadım. Ailemden yadigar mücevherlerim vardı. Maddi değeri çok yüksekti, 100 bin liradan fazlaydı. Manevi değeri ondan da büyük. Onlara çok üzüldüm dedi. Evden parmak izi alan polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.