Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Büyükdere'de Bomba Paniği
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyükdere'de Bomba Paniği

Büyükdere'de Bomba Paniği
Piyasa Caddesi otobüs durağında unutulan kadın çantası sebebiyle yaşanan bomba paniği hareketli saatlere sebep oldu. Bomba imha uzman ekiplerince fünye ile patlatılmaya hazırlanılan çantayı otobüs durağında unuttuğunu fark ederek son anda olay yerine ulaşan vatandaş çantasına kavuştu.
25.08.2015 / 19:35


Edinilen bilgilere göre olay şu şekilde gelişti. Büyükdere Piyasa Caddesi otobüs durağında kadın çantasını gören vatandaşlar saat 12.00 sıralarında polise haber verdi. Alarma geçen polis olay yerine gelerek çantanın etrafına güvenlik şeridi çekti ve vatandaşları bu alandan uzaklaştırdı.Diğer yandan da olay yerine Bomba İmha Uzman ekipleri çağırıldı. Çantayı fünye ile kontrollü bir şekilde patlatma hazırlığı yapılırken olay yerine gelen Hatice Çemberci(75) çantanın kendisine ait olduğunu iddia etti. Polis ekiplerinin kontrol etmesinin ardından çantasına kavuşan Hatice Çemberci gözyaşlarını tutamazken olay yerinde bulunan mahalle muhtarı Ali Yazıcı tarafından evine bırakıldı.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Bomba paniği nedeniyle trafiğe kapatılan yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Bazı sürücüler araçlarından inerek olayı cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı.Çantanın sahibini bulmasından sonra trafik normal akışına kavuşarak ulaşıma açıldı.