Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Taşeron İşçiler Sarıyer Belediyesi Önünde Eylem Yaptı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Taşeron İşçiler Sarıyer Belediyesi Önünde Eylem Yaptı

Taşeron İşçiler Sarıyer Belediyesi Önünde Eylem Yaptı
Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçiler, haklarını istedikleri için işten çıkarıldıklarını belirterek, belediye önünde eylem yaptı.
20.08.2015 / 22:36


Sarıyer Belediyesi'ne bağlı olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçiler, haklarını istedikleri için işten çıkarıldıklarını belirterek, belediye önünde eylem yaptı.Sarıyer Belediyesi'ne bağlı olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçiler, haklarını istedikleri için işten çıkarıldıklarını belirterek, belediye önünde eylem yaptı. Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı'nın odasına giren işçiler slogan atmaya başlayınca, belediye görevlileri tarafından zorla dışarı çıkarıldı.

Sarıyer Belediyesi tarafından haklarını istedikleri için işten çıkarıldıklarını belirten 5 işçi, Sarıyer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde eylem yaptı. Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı'nın odasına giren 5 işçi, 'Haklarını istediği için işten atılan Sarıyer Belediyesi işçileri hakları ile birlikte işe geri alınsın yazılı pankart açtı. Odada bir süre slogan atan işçiler, belediye görevlilerinin müdahalesi sonucu zorla dışarı çıkarıldı. İşçiler, eylemlerine belediye bahçesinde devam etmeye başladı.O ANLAR, İŞÇİLER TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı'nın odasından çıkarılan işçiler, o anları cep telefonu kamerası ile görüntüledi. Görüntülerde, belediye görevlilerinin işçileri dışarı çıkarmaya çalıştığı görülüyor. Sarıyer İşçi Meclisi üyesi Güven Darcanlı, 'Bugün burada Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçelerden sorumlu Başkan Yardımcısı ile görüşmeye geldik. Başkan Yardımcısı odasında yoktu. Biz de odada oturarak beklemek istedik. Yöneticiler bizi dışarı çıkardı. Biz buradan ayrılmayacağız. Eylemimize devam edeceğiz dedi.