Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Boğaziçi Üniversitesi'nde jiletli dehşet
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Boğaziçi Üniversitesi'nde jiletli dehşet

Boğaziçi Üniversitesi'nde jiletli dehşet
Kız yurduna giren eli jiletli bir sapık, odasına girdiği bir kız öğrenciye saldırdı. Sapık, boğuşmada kızın parmaklarını kesti. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, sapığın eşkalini belirledi
09.08.2015 / 21:00


İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nde dün sabah 06.00 sıralarında korkunç bir olay yaşandı. İddialara göre; elinde jilet bulunan bir kişi, Güney Kampusu'nda kız öğrencilerin kaldığı yurda girerek bazı kız öğrencileri taciz etti. Tek tek odalara girdiği ileri sürülen tacizci, elindeki jiletle öğrencileri tehdit etti. Sapık, Güney Kampus 1. Kız Yurdu'nun beşinci katında tek başına bir odada kalan N.B.'yi yaşanan boğuşma sonucunda jiletle elinden yaraladı. Bazı kız öğrencileri öldürmekle tehdit eden sapık, N.B.'ye tecavüz etmeye çalıştı.

KAMERALARA YANSIDI

Alarm çalması sonucunda harekete geçen güvenlik görevlileri, sapığı kovaladı. Sapığın, yangın merdiveni açıklığından pencereyi zorlayarak yurda girdiği öne sürüldü. Parmakları kesilen N.B. ailesine teslim edildi. Olay, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bildirildi. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırı ile ilgili geniş çaplı araştırma başlattı. Polis, eşkali güvenlik kameralarına yansıyan sapığın üniversiteye nasıl girdiğini ve kim olduğunu araştırıyor.

'ÖNLEMLER ARTSIN'

İsmini vermek istemeyen bazı öğrenciler, "Üniversitede son zamanlarda benzer taciz ve saldırı vakaları yaşandı fakat üniversite yönetimi tarafından yaşanan olaylara rağmen önlem alınmadı. Önlemlerin artırılmasını istiyoruz" dedi. Boğaziçi Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada ise "08 Ağustos 2015, Cumartesi günü saat 06.00 sularında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus 1. Kız Yurdu'na kimliği henüz bilinmeyen ancak eşkali güvenlik kameralarıyla teşhis edilen bir şahıs yangın merdivenini kullanıp pencereyi zorlayarak girmiş ve yurtta kalan öğrencilerimize saldırı girişiminde bulunmuştur. Alarmın devreye girmesi üzerine güvenlik görevlimiz duruma derhal müdahale etmiştir, ancak maalesef bu esnada saldırgan bir öğrencimizi elinden hafif şekilde yaralamıştır. Üniversite olarak son derece üzüntü duyduğumuz bu olaydan ötürü başta yaralanan öğrencimiz ve yurt sakini öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken; yurtlarımız ve kampus alanına girişle ilgili genişletilmiş güvenlik önlemlerinin mevcut olduğunu belirtmek isteriz" ifadeleri kullanıldı.BANKA SOYULMUŞTU

Boğaziçi Üniversitesi'nde geçen yıl Kuzey Kampusu'nun içinde yer alan bir banka şubesi silahlı ve kar maskeli bir kişi tarafından soyulmuştu. Elinde biber gazı da bulunan ve banka görevlisini etkisiz hale getiren soyguncu, kasadaki 19 bin lirayı alarak kaçmış ve daha sonra polis tarafından yakalanmıştı.