Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bakan Zeybekci: İstanbul'da Üzerime Kayıtlı Gayrimenkul Yok
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Zeybekci: İstanbul'da Üzerime Kayıtlı Gayrimenkul Yok

Bakan Zeybekci: İstanbul'da Üzerime Kayıtlı Gayrimenkul Yok
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sözcü gazetesinde yayımlanan, haberin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'da şahsı, aile fertleri ve hiçbir yakını üzerine kayıtlı gayrimenkul olmadığını bildirdi.
09.08.2015 / 20:38


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sözcü gazetesinde yayımlanan, "Yırtık donlu Nihat boğazda yalı sahibi oldu" başlıklı haberin ardından bugün de resmi Twitter hesabında yaptığı açıklamada, İstanbul'da şahsı, aile fertleri ve hiçbir yakını üzerine kayıtlı ev ve benzeri hiçbir gayrimenkul olmadığını bildirdi.

Bakan Zeybekci, bugün söz konusu tweetlerde şunları yazdı: "Yalan, iftira, hakaret ile masum insanların haklarına tecavüz etmeye hevesli olanları milletin vicdanına ve Allah'a havale ediyorum. Yalan ve iftiraların asıl sahipleri ile millet önünde ve hukuk içinde mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. İş dünyamızdan onurlu insanların siyaset ile millete, ülkeye hizmet etmek için cesaretle çıkmalarını desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye'de köylülerin, işçilerin, Anadolu çocuklarının da iş hayatında, siyasette, ülke yönetiminde önemli görevler almasını hazmedeceksiniz. Olmasının asla sakıncası yok ama İstanbul'da şahsım, aile fertlerim, hiçbir yakınım üzerine kayıtlı ev ve benzeri hiçbir gayrimenkul yoktur."

Sözcü gazetesi, dünkü manşetinde, "Yoksulluktan geldiğini anlatmak için, 'Bu memleketin yırtık donlu Nihat'ı artık Ekonomi Bakanı' diyen Bakan Zeybekci, Sarıyer'de 11 milyon liraya yalı aldı." şeklinde bir haber yayımlamıştı.